Kaczo-mysi świat na papierze | Wrzesień i październik 2022 [zapowiedzi]

0
414
źródło: pixabay.com

Jakie kaczo-mysie premiery komiksowe są planowane przez Egmont Polska na wrzesień i październik 2022 roku?

Magazyn Kaczor Donald

Kaczor Donald to czasopismo pełne humoru. W każdym numerze czytelnik znajdzie ponad 40 stron zabawnych komiksów z przygodami wiecznego pechowca Donalda i trójki jego niesfornych siostrzeńców. Nie zabraknie też przygód bogatego wujka Sknerusa, pomysłowego wynalazcy Diodaka, szczęściarza Gogusia czy niezdary Dziobasa. Prawdziwy miłośnik Kaczora doceni, że w tym gronie spotka śpiocha i łakomczucha Gęgula i Babcię Kaczkę, mistrzynię słodkich wypieków. Będzie też Miki Goofy! Piąty numer jest możliwy do kupienia w przedsprzedaży, a premiera zaplanowana została na 16 września.

źródło: egmont.pl

Seria Gigant Poleca Extra

Zbiór najlepszych, a zarazem najbardziej detektywistycznych komiksów z Kaczorem Donaldem Myszką Miki. Czwarty tom zatytułowany Agenci i Detektywi IV jest możliwy do kupienia w przedsprzedaży, a premiera zaplanowana została na 21 września.

źródło: egmont.pl

Seria Gigant Mamut

Nie wszyscy wikingowie byli odważni i waleczni. Jeden z nich uwielbiał wylegiwać się w hamaku i unikać pracy. Niestety, pewnego dnia został wysłany na niebezpieczną misję. Gdyby tylko wiedział, co go czeka… Drugi tom zatytułowany Nadchodzą wikingowie! jest możliwy do kupienia na stronie egmont.pl.

źródlo: egmont.pl

Seria Gigant Poleca

Tym razem nasi bohaterowie przeżywają przygody, o jakim im się nie śniło! Wyruszają w daleki rejs, by spotkać potwora z morskich głębin, ale to, co odkrywają, przechodzi ich najśmielsze oczekiwania… Szósty tom zatytułowany Sto tysięcy mil podmorskiej żeglugi jest możliwy do kupienia na stronie egmont.pl.

źródło: egmont.pl

Cykl Kaczogród

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1944–1945. W tytułowej opowieści Donald i siostrzeńcy wybierają się na odludne bagna, bo marzą o odkryciu, które przyniesie im sławę. Dla sławy i pieniędzy usiłują też sfotografować rzadkiego dzięcioła żelaznodziobego w komiksie Kolejność dziobania, a to nie koniec ich przygód w roli fotografów – w historii Liczy się dobre ujęcie kaczory starają się zrobić zdjęcia, które można by sprzedać do mediów. Tom obejmuje również dłuższą opowieść przygodową Zamrożone złoto o wyprawie na mroźną Alaskę i kilka komiksów o tematyce kowbojskiej. Oprócz fotografii i ujarzmiania wierzchowców Kaczor próbuje swoich sił między innymi w handlu morskim, łyżwiarstwie, puszczaniu latawców i sztuce cyrkowej. Ciekawostkę dla fanów stanowi historia Dziewczyna w czerwonym kapeluszu – jedyny w dorobku Carla Barksa komiks o Myszce Miki. Ta część Kaczogrodu zatytułowana Stworki z bagien i inne historie z lat 1944-1945 jest możliwa do kupienia w przedsprzedaży, a premiera zaplanowana została na 26 października.

źródło: egmont.pl

Cykl Myszka Miki

Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. W części Miki podróżuje w czasie pracuje jako dziennikarz. Pewnego dnia dostaje szansę przeprowadzenia wywiadu z wynalazcami wehikułu czasu. Postanawia samemu wypróbować niezwykłą maszynę. Część Miki podróżuje w czasie jest możliwa do kupienia w przedsprzedaży, a premiera zaplanowana została na 26 października.

źródło: egmont.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments