Myszka Miki w świecie fantasy | Zapowiedź serii “Czarodzieje i ich dzieje”

0
353
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Egmont

Świat legend, mitów i przepowiedni, dzielnych bohaterów, wielkich przygód, dalekich wypraw, starożytnych artefaktów, magów, królów, wojowników i smoków w znakomitej, humorystycznej konwencji.

To wszystko czeka na czytelników bestsellerowej serii Czarodzieje i ich dzieje, która przedstawia przygody znanych Myszki Miki i przyjaciół, w zupełnie nowych rolach i w zupełnie nowym otoczeniu – w świecie fantasy.
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Egmont
Czarodzieje i ich dzieje to włoski cykl komiksowy, publikowany od 2006 roku w słynnym tygodniku Topolino. W tym pełnym magii, legend, przygód i mitycznych stworów świecie fantasy MikiDonald Goofy są czarodziejami, przy czym zaklęcia Donalda zawsze działają z opóźnieniem, Goofy zaś wcale nie chce zawodowo parać się magią i ciągle szuka sobie innego zajęcia. Ci trzej bohaterowie wraz z młodziutkim smokiem Fafnirem tworzą drużynę o nazwie Miki i Magowie. W drużynie czarodziejek pod szyldem Diamentowego Księżyca spotkamy z kolei MinnieDaisy Klarabellę. Nie brak też oczywiście czarnych charakterów z – jakżeby inaczej – Czarnym Piotrusiem i Fantomenem na czele. Autorem scenariuszy do serii jest Stefano Ambrosio, a ilustracje tworzy kilku rysowników, między innymi Lorenzo Pastrovicchio i Roberto Santillo.
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Egmont
W przygotowaniu jest tom drugi cyklu, w którym MikiDonald Goofy wraz ze smokiem Fafnirem zmierzą się z kolejnymi wyzwaniami jako drużyna Miki Magowie. W Polsce zaplanowano wydanie czterech tomów, z których każdy będzie liczył ponad 400 stron. Pierwszą część można kupić już na stronie egmont.pl.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments