Myszka Miki w krainie Pradawnych [recenzja]

0
460
Miki
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Egmont

Wszyscy, którzy wiernie śledzą i czytają mysie oraz kacze komiksy w Polsce, czekali na ten wyjątkowy moment. 

Zapowiedzi

Disney’owski Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy mistrza… powroźnictwa! Przeżyjmy wraz z tym bohaterem niesamowite przygody!
Już teraz wiemy, że w roku 2022 ujrzymy kolejne dzieła. Aczkolwiek na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

Krótko i na temat 

Wydawnictwo książkowe, a raczej komiksowe, czyli Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych ma niewiele stron, a więc ta recenzja będzie dość krótka. Choć konkretna i na temat. Warto wspomnieć, iż autorami komiksu są francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni.
Fabuła 
Podniebnym światem, gdzie latające wyspy są jedynymi miejscami nadającymi się do zamieszkania, włada okrutny Fantomen. Przeciwko jego rządom powstają rebelianci z Gildii. Spokojny rzemieślnik Miki zostaje zmuszony, aby opowiedzieć się po którejś ze stron, ale że nie czuje się wojownikiem, wybiera własną drogę… Wraz z Minnie, będącą łowczynią bezpańskich wysp, oraz przyjacielem Goofym postanawiają odnaleźć mityczny kontynent Pradawnych. Na drodze naszych bohaterów nie zabraknie niebezpieczeństw ani wrogów. Dotrą tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł, ale czy odnajdą cel swoich poszukiwań?
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Egmontu
Ocena 
Rysunki, rysunki i jeszcze raz… rysunki. One są KA-PI-TAL-NE. Genialne, cudowne, fantastyczne i już nie wiem jakich słów jeszcze tutaj użyć. Być może są przesadzone, ale nie potrafię inaczej. Można się w nich po prostu zakochać na zabój. Jedyna wada to usta Minnie, które zostały – moim zdaniem – za bardzo podkreślone. Sama fabuła jest dość ciekawa, choć momentami można się pogubić w czytaniu przez powiększone, niektóre komiksowe malowidła. Jednak jestem w stanie wszystko wybaczyć, szczególnie ze względu na rysownika – Silvia Camboniego. Czekam na więcej! 
Egzemplarz recenzencki otrzymałam dzięki uprzejmości Egmont Polska. Komiks można kupić na stronie Egmont.pl.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments