Kacze i mysie komiksy | Sierpień i wrzesień 2021 [zapowiedź]

0
329
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Egmont

W sierpniu i we wrześniu 2021 roku wydawnictwo Egmont wyda aż trzy komiksy – jeden kaczy i dwa mysie.

Kaczogród. Deszcz pieniędzy i inne historie z lat 1951-1952

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1951-1952. W tytułowej opowieści Donald dostaje od swojego wujka Sknerusa surową lekcję na temat wartości pieniądza oraz prawa popytu i podaży. Czy ją zapamięta? Raczej nie, co pokazuje chociażby komiks Rzadkie monety, w którym próbuje wzbogacić się dzięki numizmatyce. W Zaklinaczu węży siostrzeńcy usiłują nakłonić Donalda, aby rozwiązał zagadkę zaginionego statku ze złotem, a w Niebezpiecznej grze przeżywają wraz z wujkiem niezwykłe przygody w świecie wywiadów, kontrwywiadów, kontrkontrwywiadów, kontrkontrkontr… i tak dalej. Z kolei w historii W starej Kalifornii przenoszą się w dawne czasy, gdy najsłynniejszy z zachodnich stanów wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj. Poza tym Kaczor, jak zwykle, ma wiele lepszych i gorszych (zazwyczaj gorszych) pomysłów. Buduje basen w swoim ogródku, a także raz po raz podejmuje rywalizację ze swoim kuzynem Gogusiem. Konkuruje z nim o rolę rycerza w spektaklu, próbuje ograć go w golfa, a nawet przechytrzyć podczas losowań!

źródło: Egmont.pl
Egzemplarz można zamówić na stronie Egmont.pl. Premiera już 25 sierpnia 2021 roku.

Myszka Miki – Horrifikland. Przerażająca przygoda

Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy mistrza… powroźnictwa! Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody! (…) MikiGoofy Donald zakładają biuro detektywistyczne, jednak nie mają zbyt wielu klientów, dlatego z entuzjazmem przyjmują zlecenie dotyczące odnalezienia… kota. Ruszają tam, gdzie zaginione zwierzę lubiło się bawić, czyli do opuszczonego parku rozrywki Horrifikland. Właśnie w tym ponurym miejscu czeka ich ciąg szalonych przygód – potyczki ze złoczyńcami, udaremnianie spisków, przemierzanie tajemniczych podziemi, ucieczki przed pająkami, konfrontacje z duchami! Czy domorosłym detektywom uda się rozwikłać wszystkie zagadki przerażającego parku rozrywki?

źródło: Egmont.pl
Egzemplarz można zamówić na stronie Egmont.pl. Premiera już 29 września 2021 roku.

Myszka Miki. Miki i kraina Pradawnych

Podniebnym światem, gdzie latające wyspy są jedynymi miejscami nadającymi się do zamieszkania, włada okrutny Fantomen. Przeciwko jego rządom powstają rebelianci z Gildii. Spokojny rzemieślnik Miki zostaje zmuszony, aby opowiedzieć się po którejś ze stron, ale że nie czuje się wojownikiem, wybiera własną drogę… Wraz z Minnie, będącą łowczynią bezpańskich wysp, oraz przyjacielem Goofym postanawiają odnaleźć mityczny kontynent Pradawnych. Na drodze naszych bohaterów nie zabraknie niebezpieczeństw ani wrogów. Dotrą tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł, ale czy odnajdą cel swoich poszukiwań?

źródło: Egmont.pl
Egzemplarz można zamówić na stronie Egmont.pl. Premiera już 29 września 2021 roku.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments