Co słychać u “Wujka Sknerusa i Kaczora Donalda”?

0
530
Sknerusa
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Egmontu

Już za kilka dni swoją premierę będzie miał piąty tom Wujka Sknerusa i Kaczora Donalda autorstwa Dona Rosy z cyklu Kaczogród. Poznajmy razem szczegóły!

Najbogatszy kaczor świata

Saga Życie i czasy Sknerusa McKwacza osiąga punkt kulminacyjny. Tym samym w opowieści Król Klondike Sknerus uczestniczy w słynnej gorączce złota i znajduje cenny kruszec. W Miliarderze z Ponurych Wzgórz  wraca on w rodzinne szkockie strony pragnąc, aby serce jego powstającego imperium biło właśnie tam. Ponadto, zmienia jednak plany i postanawia dalej robić karierę w Ameryce. A na pytanie, jak to się kończy, odpowiada tytuł ostatniego rozdziału cyklu. W tomie znalazły się także dwie historie nienależące do Życia i czasów – w Skarbnicy wiedzy kaczory poszukują księgozbioru Biblioteki Aleksandryjskiej, a w Najdłuższym skoku Donald jedzie na igrzyska olimpijskie.

Połowa kolekcji

Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disneyowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa, który zasłynął cyklem Życie i czasy Sknerusa McKwacza, przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie!

Informacje szczegółowe

Najbogatszy kaczor świata z cyklu Kaczogród Dona Rosy swoją premierę będzie mieć 25 listopada 2020 roku. 192 stron imponującego komiksu z twarda oprawą. Ilustracjami i scenariuszem zajął się oczywiście Don Rosa, a przetłumaczył Jacek Drewnowski. Piąty tom można zamówić w przedsprzedaży na oficjalnej stronie księgarni Egmont. Kolejna część powinna się pojawić w styczniu 2021 roku.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments