My Name Is New – nowości i zapowiedzi

Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Kayax

My Name Is New opublikowało ostatnie single w tym roku. Ponadto zapowiedzieli już teraz nowości na rok 2021.

Rok 2020 okazał się nieprzewidywalny i bardzo wymagający dla branży muzycznej. Pomimo strachu, niepewności i wielu ograniczeń, z jakimi na przestrzeni ostatnich miesięcy musieliśmy się mierzyć, My Name Is New wydało kilkadziesiąt wartościowych singli oraz ciekawych wideoklipów. Teraz zaprezentowali ostatnie pięć utworów, jakie w bieżącym roku wzbogaciły katalog.

Singiel numer jeden

SMÜGY to już dobrze znany duet indie-popowy tworzący pełną i otulającą atmosferę, które następnie uplata w ramy nowoczesnej elektroniki. Folkowe pochodzenie wokalistki oraz gitarowe doświadczenie producenta dało początek pierwszym smugowym rytmom. Od czerwca  2019 jest częścią projektu My Name Is New wytwórni Kayax gdzie wydawali swoje pierwsze single oraz koncertując zagarniali nową publikę. Wystąpili między innymi w Arenie Gliwice, Spring Breaku, Dzień Dobry TVN oraz Polskim Radiu Czwórka, po czym nastąpiła decyzja o nagraniu pierwszego długogrającego wydawnictwa. Premiera singla My lies w listopadzie 2020 uchyla rąbka tajemnicy przyszłej EP.
 

Singiel numer dwa

Kajetan Kopala to kompozytor, producent, tekściarz i wykonawca, kryjący się pod artystycznym pseudonimem thekayetan. Jest to jednoosobowy projekt muzyczny przepełniony autorską muzyką elektroniczną. Kajetan jest związany z projektem My Name Is New od czerwca 2019, w którym zadebiutował singlem Addicted. Szerszej publiczności dał się poznać dzięki wydanej przez Kayax we współpracy z Paradą Równości składance Music 4 Queers & Queens, na której znalazł się utwór Skóra. Propozycja została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność, jak i krytyków i osiągnęła duży sukces komercyjny, stając się częścią kampanii reklamowej linii Go Green kosmetyków AA. thekayetan wystąpił również na Spring Break w edycji „Poznań Wspiera Festiwal” w ramach My Name Is New Showcase, dzieląc scenę z CUKIER oraz Smügy. Tak mi źle to singiel, który zapowiada jego debiutancki album, który dla słuchaczy będzie dostępny na początku 2021 roku.
 

Singiel numer trzy

Pierwszym z projektów, jaki dołączył dziś do My Name Is New jest duet Kidz AF, składający się z dwóch muzyków – Artura Wasia i Filipa Pokłosiewicza. Chłopaki znają się od dziecięcych lat, kiedy wspólnie spędzali czas na Mazurach. Później ich drogi się rozeszły. W czasie pandemii zgadali się, że fajnie by było razem coś zrobić. Artur zamknął się w swoim domku na Mazurach, gdzie spędzał całe dnie na komponowaniu oraz nagrywaniu dźwięków, które idealnie wpasowały się w gust i wrażliwość Filipa. Postanowili razem dopracować utwory i tak narodziły się Dzieciaki – Kidz As Fuck, czyli Kidz AF. W swojej muzyce wracają do klimatu lat 80. i 90., które kojarzą im się z wolnością, spontanicznością, ale też z nostalgią. I wszystkie te emocje wybrzmiewają w ich utworach.
 

Singiel numer cztery

Kolejne nowe twarze to przezwyczajność – młody duet, który bardzo enigmatycznie określa swoją twórczość jako muzykę alternatywną, będącą połączeniem brzmień pochodzących z różnych gatunków muzycznych. Produkcje zespołu są połączeniem hiphopowego klimatu, w które wplatają gitarowe brzmienia oraz elementy elektroniki.
 

Singiel numer pięć

Ostatnimi dzisiejszymi debiutantami w MNIN jest zespół The Freedom Birds. Ich styl można opisać jako wybuchową mieszankę wielu stylów muzycznych, lub też inaczej niezbyt zwięźle jako eklektyczny rock doprawiony szczyptą alternatywy i popu. Muzyka jaką tworzą jest wypadkową różnorodnej wrażliwości i interpretacji tych samych zjawisk, towarzyszących bacznie obserwowanemu przez nich światu, począwszy od młodzieńczego buntu po kryzys wieku średniego. Na koncie mają wiele występów scenicznych, w tym supportów m.in. przed: Krzysztofem Cugowskim, zespołami Golden Life oraz Dżem, a ponadto trzykrotnie grali w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 

Zapowiedzi

52 single to dotychczasowy dorobek wydawniczy projektu My Name Is New, który w trudnym roku 2020 nie tylko nie ograniczył działalności, ale również ewoluował i od września funkcjonuje równolegle jako niezależny label. Oprócz wspomnianych utworów projekt wzbogacił się o trzy wydane cyfrowo albumy. Ich publikacja zainaugurowała oficjalnie start MNIN Label, w ramach którego w 2021 będą udostępniać kolejne albumu oraz EP-ki.
Również dzisiaj do partnerów medialnych – dotyczy to też premierowych singli – dołączył nasz portal, Kulturalne Media.