Nowy teledysk od thekayetan

Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Kayax

Swoją premierę ma teledysk do utworu Hot Blond młodego wokalisty i producenta o pseudonimie thekayetan, który od dłuższego czasu związany jest z projektem My Name Is New.

O artyście

thekayetan, właściwie Kajetan Kopala, to poznański producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów, który tworzy szeroko pojętą muzykę elektroniczną o zabarwieniu popowym, jak i eksperymentalnym. Oficjalną działalność artystyczną rozpoczął w 2017 roku, kiedy udostępnił w serwisach streamingowych singiel Summer. W 2019 roku został częścią projektu My Name Is New, razem z którym wydał single Addicted oraz Hot Blond. Do tego ostatniego powstał teledysk. Wideo zostało zrealizowane przez studentów poznańskiego Collegium Da Vinci, którzy pod czujnym okiem opiekuna artystycznego projektu, Marka Straszaka.

O singlu

Muzyk powiedział tak:

Hot Blond to utwór nietypowy dla moich kompozycji: nieskomplikowany, lekki, figlarny. Napisałem go bardzo spontanicznie, odkrywając nowo zakupione barwy. Natknąłem się na barwę basu, dograłem linię melodyczną i po kilku godzinach tańczyłem do gotowego utworu. Chciałem, aby tekst oddawał nastrój produkcji. Stąd dancefloor, impreza i blond. Choć dla mnie ten utwór był zawsze o mojej największej inspiracji – drugim człowieku.

O teledysku

Dodatkowo wypowiedzieli się studenci na temat wideo klipu:

Pomysł na teledysk powstał podczas zajęć „Music video in 50 hours”, prowadzonych przez Marka Straszaka w Collegium Da Vinci. Wybraliśmy piosenkę Kajetana spośród listy proponowanych utworów, która od razu wpadła nam w ucho. Prace nad teledyskiem niestety musiały przenieść się na zooma z oczywistych powodów. W tym czasie udział samego artysty w teledysku stał pod znakiem zapytania, jednak udało się zrealizować nagranie z Kajetanem. Dzięki uprzejmości studia SZEROKO mieliśmy możliwość realizacji nagrania w profesjonalnym studiu. Cały czas współpracowaliśmy z zespołem Kayaxu i Kajetanem, a rezultatem tej współpracy jest teledysk do Hot Blonde.