Tajemnicze drzwi wprowadzone w remake’u Demon’s Souls

Demon's Souls Remake

Remake Demon’s Souls wprowadził do gry tajemnicze drzwi, których zagadka otwarcia wciąż jest nierozwiązana. To nie pierwszy taki sekret od Bluepoint. 

Fani serii of From Software, którzy załapali się na pierwszą partię konsol PlayStation 5, od kilku dni mają co robić. Remake pierwszej gry z gatunku soulslike – Demon’s Souls – zbiera nad wyraz dobre opinie, mając obecnie aż 92/100 punktów na Metacriticu. Wśród ogromnych zmian w oprawie audio-wizualnej i subtelnych usprawnieniach gameplayowych pojawiła się jednak także nowa tajemnica do rozwikłania w tej słynącej z sekretów marce soulslikeów od From Software.

Na trzecim poziomie pierwszej z lokacji, Zamku Boletaria, pojawiła się iluzoryczna ściana, która znika po uderzeniu. Za nią znajdują się drzwi, o których wciąż nie wiadomo jak je otworzyć. Próbuje się znaleźć powiązanie z ceramiczną monetą, która występuje w Demon’s Souls Remake, choć nie był to przedmiot z oryginału. Na razie pomimo kilku dni od premiery nikt nie wymyślił rozwiązania. Przy użyciu exploitów niektórym graczom udało się obejść mapę dookoła, albo wślizgnąć za drzwi wykorzystując tryb fotograficzny. Za nimi znajduje się niewielki balkon i zwłoki, które w zależności od niepoznanych jeszcze warunków posiadają lub nie posiadają przedmiot do zebrania. 

Deweloperzy z Bluepoint (studia odpowiedzialnego za przygotowanie remake’u) mieli jednak świadomość, że gracze znają silnik gry na tyle, by zacząć przenikać przez ściany i bariery. Dlatego też sam balkon ogrodzony jest dookoła nieprzenikalną, niewidzialną barierą. Wszystko wygląda na to, że jedynym sposobem by dostać się do środka jest rozwiązanie zagadki zamkniętych drzwi. 

Kolejna zagadka od Bluepoint

Jednocześnie warto zauważyć, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Bluepoint przygotowując remake jakiegoś tytułu zamyka coś przed graczami. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce, kiedy odtwarzali (także ze świetnym skutkiem) Shadow of The Colossus. Wówczas w jednej z lokacji pojawiły się tajemnicze wrota, które otworzyć można było jedynie kolekcjonując rozsiane po świecie monety. Za nimi zaś znajdował się potężny miecz, zadający kolosom zwiększone obrażenia (niestety nie był to 17 boss na którego liczyli wówczas gracze). 

Demon’s Souls Remake ukazał się jako tytuł ekskluzywny na konsoli PlayStation 5. Jego premiera miała miejsce 12 listopada 2019 roku. Gra w przeciwieństwie do swojej pierwotnej wersji posiada kinową polską wersję językową.  

A jak Wy sądzicie? Co tym razem Bluepoint ukrył dla pomysłowych graczy? Zbroję? Broń? Czary? Wkurzające runy wykrzykujące specjalne hasła po wyrzuceniu z ręki? Podzielcie się spekulacjami w komentarzach! 

Mortal Kombat 11 – nowy zwiastun z Rambo!

Mortal Kombat 11 – nowy zwiastun z Rambo!