Co słychać u „Wujka Sknerusa i Kaczora Donalda 6”?

0
297
Sknerusa
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Egmontu

Już za kilka dni swoją premierę będzie miał szósty tom Wujka Sknerusa i Kaczora Donalda autorstwa Dona Rosy z cyklu Kaczogród.

Rozpuszczalnik uniwersalny

To już szósty tom opowieści o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy. Co się tym razem wydarzy? Diodak, zwany wynalazcą wszystkiego, znowu pokazuje na co go stać! Udaje mu się opracować tak zwany Uniwersol™, czyli płyn zdolny rozpuścić każdą substancję… a Sknerus McKwacz wpada na pomysł, aby za pomocą tej cieczy błyskawicznie drążyć kopalniane szyby. Niestety w ten sposób powstaje tunel do samego jądra Ziemi… co grozi końcem świata! Dwa serca w Jukonie to historia z czasów młodości Sknerusa, w której występuje Złotka O’Gilt oraz Północno-Zachodnia Policja Konna. Z kolei Donald stawia dziób niecnemu Lazurowi Indygo Zaginionych mapach Kolumba

Imponująca kolekcja

Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disneyowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa, który zasłynął cyklem Życie i czasy Sknerusa McKwacza, przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie!

Informacje szczegółowe

Rozpuszczalnik uniwersalny z cyklu Kaczogród Dona Rosy swoją premierę będzie mieć 20 stycznia 2021 roku. 208 stron imponującego komiksu z twarda oprawą. Ilustracjami i scenariuszem zajął się oczywiście Don Rosa, a przetłumaczył Jacek Drewnowski. Szósty tom można zamówić w przedsprzedaży na oficjalnej stronie księgarni Egmont. Na informacje o tomie siódmym musimy jeszcze zaczekać.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments