„Mickey Mouse Mystery Magazine” w Brazylii | Kiedy w Polsce?

0
251
źródło: facebook.com/Centrum.Komiksow.Disneya

Pojawiła się rewelacyjna wiadomość dla fanów wyjątkowej serii komiksowej Mickey Mouse Mystery Magazine… w Brazylii. Co z Polską?

O serii

MM Mickey Mouse Mystery Magazine był włoskim miesięcznikiem komiksowym publikowanym od maja 1999 do marca 2001 roku. Seria była utrzymywana w stylu noir i opowiadała o kryminalnych wręcz przygodach Myszki Miki. Składała się z dwunastu części i razem z inną serią PKNA jest uznawana – do dziś – za najlepsza sagę komiksową z bohaterami Disneya. Mimo iż ich reakcja nie była entuzjastyczna, a seria nie dawała ogromnych wyników sprzedaży. Disney zakończył wydawanie MM Mickey Mouse Mystery Magazine sprawiając wielki niesmak wśród fanów. Cały czas brakuje także tłumaczeń na wiele języków…

Premiera w Brazylii

… ale nie w Brazylii. Już niebawem MM Mickey Mouse Mystery Magazine ujrzy światła dziennego właśnie w tym kraju i, oczywiście, będzie wszystko przetłumaczone. Wszystko, gdyż ma być to jeden, 800-stronicowy tom w rozmiarach 18,3 i 27,7 cm. Cena to ok. 320 reali, czyli prawie 245 złotych.

Kiedy w Polsce?

Cała saga została przetłumaczona na różne języki – na przykład niemiecki, czy grecki. Pierwsze części są już dostępne w języku hiszpańskim, szwedzkim i francuskim. Jednakże wciąż nie wiadomo, kiedy wydawnictwo Egmont Polska zdecyduje się na wydanie MM Mickey Mouse Mystery Magazine w języku polskim… i czy w ogóle. Aczkolwiek polscy fani głęboko wierzą, iż w końcu to nastąpi.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments