Kacze i mysie komiksy | Listopad i grudzień 2021 [zapowiedź]

0
356
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Egmont

W listopadzie i w grudniu 2021 roku wydawnictwo Egmont wyda aż trzy komiksy – dwa kacze i jeden mysi. Ale to nie wszystko! 

Kaczogród. Stawiłem sobie pomnik i inne historie z roku 1952 

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z roku 1952. W tytułowej historii maharadża Bredniostanu przybywa do Kaczogrodu i zgadza się sfinansować pomnik Korneliusza Kwaczaka, założyciela miasta. Sknerus nie może znieść takiej zniewagi i musi pokazać, kto tu jest bogatszy! Bogactwo można jednak szybko stracić – wystarczy zwykły przypadek, jak w Opowieści przedświątecznej – a bez swoich pieniędzy Sknerus to tylko Biedny stary kaczor… Na szczęście to przejściowy stan, bo stary kaczor zna stare sztuczki i wie, jak odzyskać majątek. Bogactwo marzy się także Donaldowi, który rusza do Gujany Brytyjskiej na poszukiwanie cennego znaczka pocztowego i tam spotyka Złotego Człowieka. Złoty jest także hełm, po który nasz dzielny kaczor płynie na Labrador, aby zapobiec zagrożeniu dla całej Ameryki. A co zrobi Donald, kiedy wreszcie będzie miał forsy jak lodu? Odpowiedź kryje się już w tytule komiksu Szał konsumpcji! Poza tym Donald jak zwykle ima się najróżniejszych zajęć. Pisze kowbojską piosenkę, poszukuje kamieni szlachetnych i zabiera siostrzeńców na wakacje, które w założeniu mają być bezpieczne i spokojne…
Egzemplarz można zamówić na stronie Egmont.pl. Premiera już 24 listopada 2021 roku.
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Egmont

Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros 

Kaczor Donald wcale nie chciał znaleźć się w rozpędzonym meksykańskim pociągu bez maszynisty ani toczyć nierównej walki z bandziorem zwanym Złotym Kapeluszem. Ale kiedy w grę wchodzi fortuna w srebrze, a u boku Donalda stoją nieustraszeni amigos José Carioca i Panchito, nierówna walka staje się równiejsza! Między innymi o tej walce opowiada tytułowy komiks o trzech caballeros, ale to dopiero początek! W Meandrach architektury Dziadek Be znajduje oryginalne plany skarbca Sknerusa, a w historii Każda różdżka ma dwa końce Magika de Czar rzuca bardzo groźne zaklęcie na umysły Sknerusa Donalda. Te doskonałe komiksy wreszcie doczekały się wznowień w oszałamiających kolorach oraz z prawdziwym skarbcem komentarzy i zakulisowych ciekawostek opisanych przez samego Dona Rosę 
Egzemplarz można zamówić na stronie Egmont.pl. Premiera już 24 listopada 2021 roku.
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Egmont

Myszka Miki. Miki i zaginiony ocean 

Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody! W świecie spustoszonym podczas Wielkiego Konfliktu powoli odradza się cywilizacja. Największym problemem jest rozpaczliwy brak wszelkiego rodzaju paliw. MikiMinnie Goofy tworzą zespół zdolnych wynalazców, ale zajmują się też przeszukiwaniem wraków statków. Niestety, kolejny raz zdobycz zostaje sprzątnięta im sprzed nosa przez największego rywala, bezwzględnego Czarnego Piotrusia. Pozbawieni dochodów bohaterowie postanawiają wziąć udział w „wyzwaniu stulecia” i zdobyć wielką nagrodę. W efekcie jednak wplątują się w intrygę, która może doprowadzić do ostatecznego końca świata… Autorami Mikiego i zaginionego oceanu są francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni. 
Egzemplarz można zamówić na stronie Egmont.pl. Premiera już 8 grudnia 2021 roku.
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Egmont

Pozostałe wydawnictwa 

Prócz powyższych komiksów, możemy na stronie Egmont.pl zamówić jeszcze więcej kaczych i mysich wydawnictw. Rozpiska wygląda następująco:
  • Magazyn Kaczor Donald – szósty numer w roku 2021. Premiera już 17 listopada!
  • Gigant PolecaPolowanie na Mikiego – szósty tom w roku 2021. Premiera już 24 listopada!
  • Gigant Poleca ExtraGwiazdkowy prezent – czwarty tom w roku 2021. Premiera już 19 listopada!
W artykule zostały podane informacje, które są zawarte na blogu KomiksyDisneya.pl.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments