Polacy w zagranicznych produkcjach

fot. materiały prasowe

Każdy aktor marzy, by w Hollywood rozwinąć skrzydła, by móc realizować swoje największe marzenia i ambicje. Nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet w naszym kraju znaleźli się najlepsi z najlepszych, którzy aktualnie są rozchwytywani. Poza tym można ich zobaczyć na dużym ekranie. Poznajmy ich sylwetki!

Joanna Kulig

Zimna wojna – z pewnością każdy kojarzy tę świetną produkcję. Joanna Kulig wcieliła się w bohaterkę Zulę. Ta rola otworzyła jej drzwi na świat. Została doceniona przez największe gwiazdy Hollywood, m.in. Cate Blanchett i Julianne Moore. Aktorka poznała również Juliette Binoche, z którą spotkała się na planie filmu Małgorzaty Szumowskiej Sponsoring.

“Tak bardzo się cieszę, widząc cię w Cannes! Uwielbiam cię! Jesteś światłem” – napisała o niej francuska gwiazda.

Popularność nie była mała. O Joannę Kulig szybko zaczęli ubiegać się zagraniczni producenci. W maju ruszyły zdjęcia do serialu The Eddy na platformie Netflix. Aktorka ze swym talentem wcieli się w wokalistkę, która boryka się z problemem alkoholowym. Jednym z twórców jest Damien Chazelle, reżyser nagrodzonego Oscarem filmu La La Land.

Agata Buzek

W tym roku Agata Buzek zagrała w dwóch polskich filmach Ciemno, prawie noc, Ja teraz kłamię. Ostatnio dostawała więcej propozycji za granicą. Rok temu wystąpiła we francuskich produkcjach: Pearl z Peterem Mullanem i High Life z Juliette Binoche i Robertem Pattinsonem.

Jednym z jej największych sukcesów był angaż w Kolibrze, w którym wcieliła się w siostrę zakonną. Na ekranie partnerował jej Jason Statham!

“Ona jest piękną kobietą i wspaniałą osobą” – powiedział o niej aktor.

Dzięki produkcji Pawła Pawlikowskiego na nowo odkryto również Tomasza Kota. W Polsce wsławił się wieloma wybitnymi rolami, ale dopiero po sukcesie “Zimnej wojny” rozsypał się worek z zagranicznymi ofertami.

Niedawno Kot został obsadzony w głównej roli w filmie filmie biograficznym o Nikoli Tesli. Kot uwielbia upodabniać się fizycznie do odgrywanych przez siebie postaci. Czy będzie przypominał wybitnego konstruktora?

Wkrótce zobaczymy go też w serialu BBC o II wojnie światowej “World on Fire”. Gra tam m.in. u boku Helen Hunt i Seana Beana.

O rosnącej popularności Tomasza Kota świadczy fakt, że zaproszono go też do udziału w sesji fotograficznej dla amerykańskiego “Vogue’a”.

Jacek Koman

Jacek Koman
fot. antyradio.pl

Filmowy świat usłyszał o nim, gdy w 2001 roku zagrał w Moulin Rouge z Nicole Kidman i Ewanem McGregorem. Jacek Koman zagrał tam Argentyńczyka, który śpiewa elektryzujące “El Tango de Roxanne”.

Po sukcesie musicalu Koman zaczął regularnie pojawiać się w epizodycznych rolach w hollywoodzkich produkcjach, m.in. w Ludzkich dzieciach, w których wystąpili Michael Caine, Julianne Moore i Clive Owen.

W dorobku polski aktor ma drobne role u boku Nicolasa Cage’a, Daniela Craiga czy Willema Dafoe. W zeszłym roku wystąpił również w serialu Tidelands. Aktorstwo to nie jedyna jego specjalność. Koman jest także wokalistą australijskiej grupy VulgarGrad.

Aktor ten sam zgłosił się na casting Pewnego razu… w Hollywood. Nie przypuszczał, że mu się aż tak poszczęści. Stwierdził, że warto zaryzykować i wysłać zgłoszenie. Zagrał u boku największych gwiazd! Pośród nich znaleźli się m.in. Brad Pitt czy Leonardo DiCaprio. Jak przyznaje, udało mu się nawiązać z aktorami bardzo przyjacielskie stosunki.

“Oni są wyjątkowo zapracowani, ale wiem, że ich drzwi są dla mnie zawsze otwarte” – tłumaczy aktor.

W nowym filmie Quentina Tarantino Polak wcielił się w Romana Polańskiego. Film Quentina Tarantino Pewnego razu… w Hollywood trafi na ekrany polskich kin 16 sierpnia 2019 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o