Tomasz Kot jako Nikola Tesla

Tomasz Kot
fot. Vogue Polska
Tomasz Kot już niedługo wcieli się w rolę wspaniałego wynalazcy w biograficznym filmie o życiu Tesli. Reżyserem tego obrazu będzie Anand Tucker, który również zajął się scenariuszem do tego filmu.

Tomasz Kot jako Nikola Tesla

Nikola Tesla to amerykański inżynier serbskiego pochodzenia, który zasłynął z wynalezienia urządzeń sterowanych poprzez drogę radiową. Z początku za twórcę radia uważano Guglielma Marconiego, jednak w 1943 Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych przyznał prawa patentowe Tesli, którego pracę wykorzystał Marconi. W 1916 roku Nikola Tesla został wyróżniony Medalem Edisona za wybitne osiągnięcia we wczesnych pracach nad prądem wielofazowym i wielkiej częstotliwości. Film ma opowiadać nie tylko o wynalazkach Tesli, ale również o jego psychicznej walce z własnymi demonami i finansowymi zawikłaniami.

Tomasz Kot
fot. swiatoze.pl

O roli Tomasza Kota przesądziła Zimna wojna

Anand Tucker przyznał, że o Tomaszu Kocie zrobiło się głośno po filmie Pawła Pawlikowskiego. Sam wypowiedział się o zbliżającym projekcie w następujący sposób: Nikola Tesla był jednym z największych umysłów XX wieku i na wiele sposób ukształtował dzisiejszy świat, z elektrycznymi samochodami, natychmiastową łącznością przez Internet i globalną komunikacją. Był też bardzo skomplikowanym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest wybitnym aktorem i kiedy zobaczyłem jego niesamowitą kreację w “Zimnej wojnie”, nie miałem wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę.

Co ciekawe, film będzie anglojęzyczny, a zdjęcia do niego ruszą jesienią. Nie znamy jeszcze całej obsady tej produkcji, jednak wiemy, że główna rola przypadła Tomaszowi Kotowi!