Tomasz Kot jako Nikola Tesla

Tomasz Kot
fot. Vogue Polska
Tomasz Kot już niedługo wcieli się w rolę wspaniałego wynalazcy w biograficznym filmie o życiu Tesli. Reżyserem tego obrazu będzie Anand Tucker, który również zajął się scenariuszem do tego filmu.

Tomasz Kot jako Nikola Tesla

Nikola Tesla to amerykański inżynier serbskiego pochodzenia, który zasłynął z wynalezienia urządzeń sterowanych poprzez drogę radiową. Z początku za twórcę radia uważano Guglielma Marconiego, jednak w 1943 Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych przyznał prawa patentowe Tesli, którego pracę wykorzystał Marconi. W 1916 roku Nikola Tesla został wyróżniony Medalem Edisona za wybitne osiągnięcia we wczesnych pracach nad prądem wielofazowym i wielkiej częstotliwości. Film ma opowiadać nie tylko o wynalazkach Tesli, ale również o jego psychicznej walce z własnymi demonami i finansowymi zawikłaniami.

Tomasz Kot
fot. swiatoze.pl

O roli Tomasza Kota przesądziła Zimna wojna

Anand Tucker przyznał, że o Tomaszu Kocie zrobiło się głośno po filmie Pawła Pawlikowskiego. Sam wypowiedział się o zbliżającym projekcie w następujący sposób: Nikola Tesla był jednym z największych umysłów XX wieku i na wiele sposób ukształtował dzisiejszy świat, z elektrycznymi samochodami, natychmiastową łącznością przez Internet i globalną komunikacją. Był też bardzo skomplikowanym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest wybitnym aktorem i kiedy zobaczyłem jego niesamowitą kreację w “Zimnej wojnie”, nie miałem wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę.

Co ciekawe, film będzie anglojęzyczny, a zdjęcia do niego ruszą jesienią. Nie znamy jeszcze całej obsady tej produkcji, jednak wiemy, że główna rola przypadła Tomaszowi Kotowi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here