Znamy już pierwszy zwiastun filmu “Doktor Sen” – kontynuacji “Lśnienia”

Doktor Sen
fot. YouTube

W 2013 roku Stephen King wydał książkę o tytule Doktor Sen, która opowiada dalsze losy Dana Torrance’a. Następnie powstała adaptacja powieści o tym samym tytule. Aktualnie możemy obejrzeć już pierwszy zwiastun.

Nawiązanie do Lśnienia

Fabuła ukaże nam Dana Torrance’a (Ewan McGregor) jako dorosłego mężczyznę. Poznajemy go długo po wydarzeniach znanych nam z powieści czy adaptacji Stanleya Kubricka. Bohater jest teraz alkoholikiem, który nie potrafi panować nad własnymi emocjami. Gdy udaje mu się zrobić od tego przerwę, moc “lśnienia” powraca. Dan uświadamia sobie, jaki posiada dar. Prędko zaczyna go wykorzystywać. Niedaleko niego mieści się hospicjum, tam właśnie przechodzi do działania – komunikuje się z umierającymi. Z racji, że akcja skupia się na jego osobie, wplątano również wątek damsko-męski, który jest nieco szokujący. Młoda dziewczyna, którą poznaje posiada podobny dar.

Poza McGregorem w obsadzie znalazła się znana z serii Mission: Impossible Rebecca Ferguson oraz debiutująca na wielkim ekranie Kyliegh Curran.

Za reżyserię oraz ekranizację odpowiedzialny jest Mike Flanagan, który również ma swoim koncie takie produkcje jak:

Ouija: Narodziny zła

Wydarzenia dzieją się w 1967 roku w Los Angeles, 1967. Alice Znder (Elizabeth Reaser) jest wdową i podjęła pracę jako medium. Z dnia na dzień przychodzi do niej coraz więcej klientów. Tłumaczy, że ma zdolności paranormalne, co również potwierdzają jej córki – nastoletnia Lina (Annalise Basso) i dziewięcioletnia Doris (Lulu Wilson). Pewnego dnia Alice kupuje tablicę do wywoływania duchów – słynną Quija. Bezskutecznie próbuje przywołać własnego męża. Kilka dni później dyrektor szkoły – ojciec Tom (Henry Thomas) jest pełen obaw, co do zachowania Doris. Boi się, że może być opętana.

Gra Geralda 

Jessie (Carla Gugino) i Gerald (Bruce Greenwood) Burlingame, to małżeństwo z wieloletnim stażem. Postanawiają spędzić weekend w odludnym miejscu, żeby mieć czas tylko dla siebie. Wybierają się do domku nad jeziorem. Wieczorem dodają do swojego życia seksualnego nieco pikanterii w związku z czym Gerald przykuwa Jessie kajdankami do łóżka. Wszystko zapowiada się pięknie, jednak w pewnym momencie Gerald dostaje zawału serca. Uwięziona kobieta wszelkimi siłami próbuje się uwolnić.

Oculus

Po latach od śmierci rodziców dochodzi do spotkania Kaylie (Karen Gillan) i Tima (Brenton Thwaites). Dziewczyna jest pewna, że za to wszystko odpowiada tajemnicze, demoniczne lustro, które należało do ich ojca. Aby odkryć prawdę, namawia brata, żeby je przetestować. Czy aby na pewno dobrze robią? Nawet sobie nie wyobrażają jak silną moc posiada lustro.

Nawiedzony dom na wzgórzu (Netflix)

To kolejna adaptacja książki pod tym samym tytułem, której autorką jest Shirley Jackson. Historia opowiada losy piątki rodzeństwa, które wychowało się w najsłynniejszym nawiedzonym domu w Ameryce. Akcja szybko przenosi się do teraźniejszości, gdzie wszyscy są już dorośli. Muszą zmierzyć się z samobójstwem swojej najmłodszej siostry. Jakie były tego przyczyny? Nie wie żadne z nich. Muszą zmierzyć się z ze zjawami przeszłości, które ostatecznie doprowadzą ich do domu z dzieciństwa.

Światowa premiera filmu Doktor sen przewidziana jest na 30 października. W Polsce natomiast produkcja trafi do kin 29 listopada.