Jumanji 3 – gdzie tym razem gra przeniesie bohaterów?

aktorzy
fot. screenrant.pl

Jumanji to tajemnicza gra planszowa, która przenosi graczy do innego świata. W drugiej części przeradza się w wersję elektroniczną. O nowym filmie tak naprawdę nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Krążą plotki, że Jumanji 3 będzie swoją fabułą nawiązywać do pierwszej części. Natomiast wystąpią w niej aktorzy z drugiej. Mogą jednak odgrywać zupełnie inne role niż poprzednio.

Jumanji (1995)

Rodzeństwo Judy (Kirsten Dunst) i Peter (Bradley Pierce) przeprowadzają się do domu, o którym krążą plotki, że jest nawiedzony. Dzieje się tak, ponieważ wiele lat temu w domu zniknął chłopiec imieniem Alan (Robin Williams). Dzieciaki podczas zabawy, odnajdują na strychu grę planszową Jumanji. Rozpoczynając grę, uwalniają z niej, jak się okazuje Alana, który tkwił tam przez 26 lat. Wraz z nim w ich domu pojawiają się dzikie zwierzęta. Miejsce, gdzie przebywają zamienia się w dżunglę. Jednak, aby ukończyć grę, potrzebują jeszcze jednej osoby. Staje się nią Sarah (Bonnie Hunt), która zagrała w nią pierwszy raz z Alanem 26 lat wcześniej i przy której zniknął.

jumanji1
fot. moviesroom

Fenomenalna muzyka autorstwa Jamesa Hornera, który jest także częściowo twórcą ścieżki dźwiękowej do Titanica, sprawia, że film jest także dziełem dla naszych uszu. Sceneria jest raczej nieco uboga, jednak jak na tamte lata – daje radę. Jumanji z pewnością zaskakuje rozwojem fabuły oraz przyjaznym nastawieniem do widza. Jest to kino familijne, więc jak najbardziej wszyscy mogą je obejrzeć.

Jumanji 2: Przygoda w dżungli (2017)

Początkowo pomysł na tę część był wręcz nie do przyjęcia. Kontynuacja filmu po ponad 20 latach i śmierci jednego z głównych bohaterów – Robina Williamsa – to ryzykowny plan. Jednak część ta odniosła naprawdę ogromny sukces i stała się najlepiej zarabiającym filmem w historii Sony. Akcja została przeniesiona we współczesne czasy. Gdy czworo uczniów: Spencer (Alex Wolff), Fridge (Ser’Darius Blain), Bethany (Madison Iseman) i Martha (Morgan Turner) zostaje po lekcjach, aby za kare posprzątać szkolną piwnicę. Fridge odnajduję grę Jumanji w wydaniu video. Gra dosłownie wciąga ich do niebezpiecznej dżungli, a w awatary ich postaci wcielają się Dwayne Johnson (Spencer), Kevin Hart (Fridge), Jack Black (Bethany), Karen Gillan (Martha). Nie brakuje też Nicka Jonasa, który wciela się w rolę pilota Alexa. Z czasem odkrywają, że nie jest to tylko zwyczajna gra. Bowiem, aby powrócić do realnego życia, muszą przetrwać w dżungli i wygrać grę. W przeciwnym razie pozostaną w niej na zawsze…

Sceneria zdecydowanie zapiera dech w piersiach. Co do muzyki – tutaj mamy ogromny przeskok. Podczas, gdy w pierwszej części ścieżka dźwiękowa była tylko i wyłącznie akustyczna, w Przygodzie w dżungli mamy przyjemność słuchać takich hitów jak Big Mountain – Baby I Love Your Way, czy też Guns N’ Roses – Welcome to the Jungle. W filmie nie brakuje też sporej dawki humoru. Polecam Jumanji 2 wszystkim, którzy mają ochotę na odrobinę akcji z humorem!

Jumanji 3 (2019)

Zdjęcia do ekranizacji ruszyły już ponad miesiąc temu. Jak wcześniej wspominałam, film ma nawiązywać do pierwszej części z 1995 roku, co potwierdził sam reżyser. Jednak zważając na to, że pojawią się w nim aktorzy z drugiej części, możemy się spodziewać przeplatania wątków. Dokładne szczegóły nie zostały jeszcze podane. Póki co możemy tylko liczyć na to, że kolejna część będzie tak samo dobra jak poprzednie. Jak również, że ścieżka dźwiękowa tym razem również nas zaskoczy. W końcu czym byłby film bez świetnej muzyki? Wiemy też, że do obsady jako nowa postać, ma dołączyć amerykańska raperka i aktorka Awkwafina. Mimo niewielu informacji o fabule Jumanji 3, możemy mieć pewność, że film pojawi się w kinach w grudniu 2019 roku. Oficjalnie potwierdził to na swoim instagramie jeden z aktorów Dwayne Johnson.

https://www.instagram.com/p/Bu65bO5BaRX/

W Jumanji 3 nie zabraknie też Nicka Jonasa, który w drugiej części odegrał Alexa, co zapewne dla wielu Was jest miłą niespodzianką! Artysta potwierdził swój udział w ekranizacji na swoim Twitterze.

Premiera filmu przewidziana jest w Stanach Zjednoczonych na 13 grudnia 2019. Miejmy nadzieję, że u nas także pojawi się jeszcze w tym roku!

Nadciąga survivalowe RPG. Zapowiedź CryoFall

Nadciąga survivalowe RPG. Zapowiedź CryoFall

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o