Doktor Sen- Praca nad kontynuacją “Lśnienia” skończona!

Kadr z filmu "Lśnienie" w reżyserii Stanleya Kubricka z 1980 roku

Pamiętacie przerażającego chłopca ze Lśnienia Stephena Kinga? W Doktor sen, kontynuacji kultowego horroru, poznamy losy dorosłego już Danny’ego Torrance.

The Haunting of Hill House jest jednym z najlepiej ocenianych programów telewizyjnych roku. To sprawia, że wieść o tym że Mike Flanagan reżyseruje Doctor Sleep jest jeszcze bardziej ekscytująca. W poście na Facebooku filmowiec podzielił się kluczową aktualizacją: Skończone zostały prace nad kontynuacją kultowej adaptacji Lśnienia Stephena Kinga.

Okładka powieści “Doktor Sen” Stephena Kinga

Ewan McGregor jako Danny Torrance

Doktor sen skupia się na postaci Danny’ego Torrance (Ewan McGregor). Poznajemy go długo po wydarzeniach znanych nam z powieści czy adaptacji Stanleya Kubricka. Bohater jest teraz alkoholikiem pełnym wściekłości. Gdy zaczyna go przygarniać trzeźwość, jego moc “lśnienia” powraca. Torrence zaczyna wykorzystywać swój dar do komunikowania się z umierającymi w lokalnym ośrodku hospicjum. Jego los zmienia się po tym, jak poznaje młodą dziewczynę, która wykazuje podobne “lśnienie”.

So that's a wrap on DOCTOR SLEEP! It's been a long, crazy, truly unique experience. I read the novel as soon as it came…

Publiée par Mike Flanagan sur Samedi 1 décembre 2018

Pomysł na taki sequel może martwić wielu fanów horroru. Mimo to, materiał pochodzący od samego Kinga i reżyseria Mike’a Flanagana wróżą naprawdę dobrą produkcję. Flanagan stał się ulubieńcem gatunku na przestrzeni lat dzięki dobrze przyjętym horrorom takim jak: Oculus, Hush i Gra Geralda. Ten ostatni był także adaptacją powieści Kinga. Został wydany przez Netflix jesienią 2017 roku,

Ewan McGregor występuje jako dorosły Danny Torrance, a Rebecca Ferguson, Kyliegh Curran, Bruce Greenwood, Zahn McClarnon, Jacob Tremblay i Emily Alyn Lind dopełniają obsadę aktorów. Na ekranie nie zobaczymy Shelley Duval jako Wendy Torrance, jej postać przejęła Alex Essoe. Doktor Sen trafi do kin 24 stycznia 2020 roku.

Strach w formie papierowej – fantastyka grozy