Nadchodzące premiery kinowe | lato 2019

fot. YouTube

Lipiec już powoli dobiega końca, ale to nie powód do smutku! Przed nami jeszcze wiele wakacyjnych premier. Każdy z nas znajdzie coś dla siebie, ponieważ najbliższy czas zapowiada się niezwykle ciekawie pod kątem filmowym. Przedstawiamy najciekawsze, wybrane premiery tego lata!

Król Lew (19 lipca)

O tej premierze nie trzeba chyba nikomu przypominać. Kultowa bajka, którą zna każde dziecko, nawet wtedy kiedy już dorosło (przypominamy, że animacja pochodzi z 1994 roku!). Wzruszająca, ciepła i nad wymiar dojrzała historia o młodym Simbie, który jako prawowity następca tronu zostaje wygnany przez swojego wuja Skazę, który ciągle knuje spiski. Jednak Simba postanawia zawalczyć o swoje przeznaczenie wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi, tym samym oddając hołd swojemu ojcu. Film już od dzisiaj w kinach!

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże! (19 lipca)

Kontynuacja wspaniałej, francuskiej komedii Za jakie grzechy, dobry Boże? Tym razem na drodze filmowych rodziców pojawia się realne zagrożenie: wyprowadzka wszystkich córek z Francji. Jest to tragedia dla iście francuskiego małżeństwa jakie tworzą Marie oraz Claude. Postanawiają więc dołożyć wszelkich starań, aby ten pomysł nie został zrealizowany. Ponoć ta część w niczym nie odstaje od pierwszej. Oznacza to, że czeka nas kolejna dawka doskonałego humoru!

Diego (19 lipca)

Dokumentalny film o życiu i początkach legendy piłki nożnej – Diego Maradonie. W mieście, w którym piłka to przedmiot kultu czy religia, młody, niezwykle zdolny Diego staje się bogiem. Musi zmagać się z brutalną codziennością – mafijnymi potyczkami, sukcesami, sławą i skandalami. Jednak nie potrafi udźwignąć swojej roli. Film dla prawdziwych fanów sportu oraz tytułowego Diega.

Truposze nie umierają (26 lipca)

W miasteczku Centerville zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Księżyc wydaje się wisieć o wiele niżej niż zwykle, godziny nie mijają we wcześniej ustalonym tempie, a zwierzęta nie zachowują się normalnie. Nikt nie wie, co bądź kto jest tego powodem. Jednak dodatkowo nieoczekiwanie zmarli powstają z grobów i zaczynają polować na żywych ludzi. Mieszkańcy miasteczka muszą więc walczyć o swoje życie. Obsada tego filmu jest zaskakująca (zaskakująco dobra, pomimo tak banalnego zarysu fabuły): Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Steve Buscemi, Danny Glover, Chloë Sevigny oraz… Iggy Pop. Nie zabraknie również medialnych twarzy takich jak Selena Gomez czy Austin Butler. Wbrew niechęci wielu do gatunku jakim jest zombie movie, ta premiera może nas zaskoczyć!

W deszczowy dzień w Nowym Jorku (26 lipca)

Wyczekiwana najnowsza premiera filmu Woddy’ego Allena już niedługo pojawi się na ekranach. Nie ma co się dużo rozpisywać. Po obejrzeniu zwiastuna od razu wyczuwa się niepowtarzalny klimat poprzednich obrazów tego reżysera. Bohaterami tej historii będzie młoda para: Ashleigh, początkująca dziennikarka, oraz jej chłopak – Gatsby. Ich ścieżki w Nowym Jorku niespodziewanie się rozdzielają i każde z nich przeżywa swoje własne przygody. Jak zwykle dobra obsada: Elle Fanning, Timothée Chalamet (gorące nazwisko ostatnimi czasy w Hollywood, zasłużenie!), Jude Law, Liev Schreiber, Diego Luna oraz Selena Gomez. Z pewnością będzie to ciekawa premiera!

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw (2 sierpnia)

Coś dla miłośników kina akcji oraz… Szybkich i wściekłych! Hobbs, lojalny agent Ochrony Służb Dyplomatycznych, oraz były pracownik elitarnych jednostek wojskowych Wielkiej Brytanii oraz Shaw pozostają w nieustannym konflikcie. Jednak sytuacja zmienia się, gdy anarchista Brixton  przejmuje kontrolę nad bronią biologiczną, która może zniszczyć całą ludzkość. Odwieczni wrogowie tym razem muszą zjednoczyć swoje siły, aby powstrzymać Brixtona przed zagładą. Na ekranie zobaczymy oczywiście takie twarze jak Dwayne Johnson oraz Jason Statham.

Toy Story 4 (9 sierpnia)

Wszyscy myśleli, że Pixar zamknie rozdział jakim była doskonała trylogia Toy Story i tym samym ta bajka zejdzie niepokonana ze sceny (pierwsza część wyszła w 1995 roku!). Jednak już 9 sierpnia na ekrany wróci wesoła paczka: Chudy, Buzz oraz wszystkie inne zabawki z pokoju Bonni. Szeryf znowu będzie musiał przyjąć i zająć się nową zabawką jaką jest Sztuciek. Nie ma co gdybać, to trzeba zobaczyć (i ocenić) samemu!

Pewnego razu… w Hollywood (16 sierpnia)

Quentin Tarantino ogłasza nowy film. Ta informacja zrobiła wiele zamieszania w świecie filmowym. Fabuła rysuje się ciekawie. Do Los Angeles powraca para przyjaciół: Rick Dalton, który zagrał kiedyś w popularnym, westernowym serialu telewizyjnym oraz Cliff Booth, który jest kaskaderem. Mężczyźni po latach swojej nieobecności postanawiają powrócić do Hollywood. Jednak obecny przemysł filmowy różni się od tego, który zostawili przed laty. Obsada w najnowszym filmie Tarantina jest jak zwykle bezbłędna: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Al Pacino, Margot Robbie, Dakota Fanning, Emile Hirsch oraz… Rafał Zawierucha (wcielający się w postać Romana Polańskiego). To trzeba będzie zobaczyć!

Gdzie jesteś, Bernadette? (16 sierpnia)

Tytułowa bohaterka – Bernadette Fox (w tę rolę wciela się wspaniała Cate Blanchett) ma kochającego męża oraz wspaniałą córkę, piętnastoletnią Bee, z którą ma świetne kontakty. Ekscentryczna kobieta odnosi sukcesy na polu zawodowym, w dziedzinie architektury. Jednak pewnego dnia Bernadette znika w dziwnych okolicznościach. Jej córka, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, lecz zaczyna odkrywać zaskakujące fakty z życia matki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here