15 mało znanych faktów o Quentinie Tarantino

Director Quentin Tarantino arrives for the German premier of his film 'The Hateful Eight' in Berlin, Tuesday, Jan. 26, 2016. (AP Photo/Markus Schreiber)

Quentin Tarantino to legendarny reżyser Hollywood, który zasłynął dzięki swoim kontrowersyjnym i szokującym produkcjom. Zaczynał jako miłośnik kina, skończył jako jego twórca. Filmy Quentina są obecnie jednymi z najchętniej oglądanych. Przez wielu krytyków reżyser przedstawiany jest jako wzorowy przykład twórcy postmodernistycznego.

Oto 20 faktów na temat Tarantino i jego kultowych filmów:

  1. Jego drugie imię do Jerome.
  2. Ma włoskie i irlandzkie pochodzenie. Jego przodkowie pochodzili też ze słynnego, indiańskiego plemienia Czirokezów.
  3. W wieku 16 lat porzucił szkołę, aby szkolić się w James Best Theatre Company( po dwóch latach zrezygnował)
  4. Quentin, będąc maniakiem kina, pięć lat przepracował w wypożyczalni kaset, gdzie miał łatwy dostęp do filmów. Obserwował co ludzie chcieliby oglądać, co znacznie wpłynęło na jego późniejsze, reżyserskie dokonania.
  5. Wszystkie zegary w lombardzie w “Pulp Fiction” ustawione są na 4:20.
  6. Quentino w filmie “The Golden Girls” odegrał rolę Elvisa.
  7. Tarantino w jednym z wywiadów wyznał, ze lubi filmować stopy. W jego filmach znajdziemy wiele ujęć z udziałem kobiecych stóp.
  8. Jego przyjaciel, Robert Rodriguez stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu “Kill Bill” za jedynie 1$. W zamian Tarantino wyreżyserował jedną ze scen w filmie Rodrigueza “Sin City” za tą samą cenę.
  9. IQ Tarantino oscyluje w granicach 160 punktów.
  10. We wszystkich jego filmach odnajdziemy sceny, które rozgrywają się w restauracjach.
  11. Tarantino jest fanem filmów o Jamesie Bondzie.
  12. Quentin poinformował, że w wieku 60 lat przejdzie na “filmową emeryturę”.
  13. Samuel L. Jackson zagrał w pięciu filmach reżysera.
  14. Zanim reżyser stał się sławny i bogaty, 3 razy trafił do aresztu za niezapłacone mandaty. Łącznie, za 7 000$ długów przesiedział 10 dni za kratkami. 
  15. Tarantino nienawidzi sportu. W wywiadach przyznaje, że nie potrafi oglądać meczów w telewizji i porównuje to do tortur. Jedyne, co jest w stanie zaakceptować to mecz na żywo, ale tylko dlatego, że na stadionie serwują jedzenie i piwo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o