10 filmów, które Tarantino radzi obejrzeć przed premierą “Pewnego razu… w Hollywood”

Tarantino
fot. YouTube

Quentin Tarantino podał listę 10 filmów, które jego zdaniem należy obejrzeć przed premierą “Pewnego razu… w Hollywood”. Poniżej prezentujemy pozycje obowiązkowe przed zbliżającym się seansem.

Rewolwerowiec (1958)

Historia wdowca, który wychowuje dwóch synów – Eda oraz Davy’ego. Mężczyzna chce, aby  jego dzieci wyrosły na porządnych ludzi. Jednak Ed nie słucha ojca i jest nieokrzesany. Ojciec chroni syna dzięki swoim wpływom i pieniądzom. Pewnego razu problemy Eda okazują się zbyt poważne. Dochodzi do momentu, w którym staje się rewolwerowcem.

Battle of the Coral Sea (1959)

Jeff Conway, dowódca okrętu podwodnego, potajemnie fotografuje japońskie lotniskowce na Morzu Koralowym. Jednak zostaje zmuszony do oddania się w ręce Japończyków, gdy jego łódź zostaje zniszczona. Przeżycie w obozie jenieckim będzie dla mężczyzny wyjątkowo ciężkie.

Obrońcy Arizony (1965)

Clint Stewart oraz Willie Martin to dwaj byli żołnierze armii konfederatów. Mężczyźni nie potrafią pogodzić się z przegraną w wojnie secesyjnej. Postanawiają dołączyć do gangu, któremu przewodzi Quantrill. Członkowie bandy również walczyli po stronie armii konfederatów. Teraz wspólnie decydują się na kontynuowanie działań wojennych. Jednak wkrótce Stewart i Martin zostają schwytani przez oficera Północy. Jednak sytuacja komplikuje się. W zamian za oddalenie skazującego wyroku muszą wydać swojego przywódcę. Żołnierze muszą wybierać między wolnością a lojalnością wobec gangu.

Hammerhead (1968)

Historia Hammerheada – niebezpiecznego przestępcy, który pragnie i dąży do władzy nad światem. Wywiad brytyjski podejrzewa go o próbę kradzieży tajemnic obrony NATO. Charles Hood – amerykański żołnierz, ma za zadanie odnalezienia przestępcy. Jednak to zadanie nie będzie należeć do najłatwiejszych. Film w reżyserii Davida Millera.

The wrecking crew (1968)

Kolejna odsłona przygód agenta Helma. Tajny agent Matt Helm ma za zadanie zapobiec porwaniu samolotu wypełnionego tonami złota, które zaplanował podstępny hrabia Massimo Contini.  Skandynawska agentka Freya Carlson (w tej roli Sharon Tate) zostaje wysłana do pomocy agentowi Helmowi. Jednak kobieta swoimi działaniami psuje pomysły swojego partnera. W zwiastunie “Pewnego razu… w Hollywood” Tarantino wprost odwołuje się do roli Sharon Tate.

Sklep z modelkami (1969)

Losy młodego bezrobotnego architekta. Nie ma szczęścia w życiu. Grozi mu zabranie auta przez komornika, na domiar złego nie układa mu się z dziewczyną i upomina się o niego wojsko. Jednak pewnego razu spacerując po ulicach Los Angeles, zauważa w jednej z witryn sklepowych piękną kobietę. Jego życie od tego dnia zmienia się.

Swobodny jeździec (1969)

Historia dwóch hipisów Wyatta oraz Billy’ego. Za pieniądze ze sprzedaży zakazanych substancji z Meksyku postanawiają wybrać się w podróż na motorach z Los Angeles do Nowego Orleanu. Na swojej drodze spotykają młodego prawnika, który przyłącza się do ich wyprawy. Mężczyźni korzystają z życia przy pomocy używek i kobiet, ale i również odkrywają siebie. Film absolutnie kultowy! Wspaniałe role Jacka Nicholsona, Dennisa Hoppera oraz Petera Fondy.

Kwiat kaktusa (1969)

Historię starszego dentysty – Harveya, który nie chcąc się angażować w związek z piękną Toni kłamie, że ma rodzinę i dzieci. Jednak “kochanka” pragnie poznać żonę. N całe szczęście Harvey’owi pomaga wierna asystentka, która zgadza się na odgrywanie jego żony.

Bob i Carol i Ted i Alice (1969)

Reżyser filmów dokumentalnych Bob Saunders wraz z żoną Carol na potrzeby swojego najnowszego filmu dokumentalnego udają się na terapię grupową. Po powrocie do Los Angeles, próbują przekazać nabytą wiedzę i nauczyć nie ukrywania swoich prawdziwych emocji parę swoich najbliższych przyjaciół. Jednak przyjęcie tej zasady spowoduje w ich życiu codzienną dawkę śmiesznych i nieoczekiwanych zdarzeń.

Uciekający punkt (1970)

Film opowiada losy Harry’ego Baileya, który powraca na uczelnię w celu ukończenia niezbędnego kursu do pracy nauczyciela. Ponadto jego dziewczyna jest aktywistką, mocno zaabsorbowaną protestami studenckimi. Natomiast Bailey nie chce być zaanagażowany ani kojarzony z tego typu aktywnością. Pierwsza duża rola Harrisona Forda.

Premiera “Pewnego razu… w Hollywood” w Polsce już 16 sierpnia. Quentin Tarantino jest zarówno reżyserem jak i scenarzystą tego obrazu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o