Propozycje serialowe na kwiecień

Serial
fot. Netflix

Od paru lat trwa faza wielkiego rozkwitu zarówno serialowego, jak i filmowego. Nowe produkcje atakują nas z każdej strony. Nie można się temu dziwić, ponieważ technologia stale się rozwija, platformy typu Netflix czy HBO pomagają nam w dotarciu i wybraniu dla siebie najlepszej produkcji, która nas zainteresuje i będzie odpowiadała naszym gustom. Jest to ogromne ułatwienie dla widzów. Dla każdego z nas znajdzie się odpowiedni serial.

 

Specjalnie dla fanów dobrych, zaskakujących i niesamowicie emocjonujących seriali przygotowałam kilka propozycji, na które fani połączenia akcji oraz psychologii powinni spojrzeć. Nie są to co prawda najnowsze produkcje, jednak z ręką na sercu można je polecić. Gwarantuję seanse, które będziecie oglądać z wypiekami na twarzy. Wybierz serial dla siebie!

Serial
fot. HBO GO

Wielkie kłamstewka

Fabuła jest zaskakująca. W idyllicznym, nadmorskim miasteczku Monterey śledzimy losy jego mieszkańców. Wpływowe, bogate, idealne rodziny zamieszkują wielkie ekskluzywne domy. Za pozornie perfekcyjnym życiem kryje się jednak sieć okrutnych kłamstw. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się samotna matka Jane (Shailene Woodley) i jej syn Ziggy. Wieloletnie przyjaciółki Madeline (Reese Witherspoon) i Celeste (Nicole Kidman) postanawiają się zaprzyjaźnić z nowymi twarzami i wprowadzić zarówno matkę jak i syna do życia miasteczka. Kiedy dochodzi do morderstwa, bańka mydlana wypełniona fałszem pęka, i to dość drastycznie. Dla tych, którzy widzieli już ten serial, dobra wiadomość – drugi sezon już niebawem.

 

American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona

Tę historię słyszał chyba każdy. Idol, celebryta, aktor komediowy, przyjaciel gwiazd oraz były futbolista, O.J. Simpson, zostaje oskarżony o dokonanie podwójnego morderstwa. Czy jest to tylko dobry wymysł scenarzystów? Niestety nie. Taki scenariusz napisało samo życie. Zawikłana, trudna i przerażająca historia, którą żyła cała Ameryka. Serial pokazuje nieznane dotąd fakty z tytułowego procesu, jakie były kulisy tego dramatu, ile pieniądze oraz wpływy potrafią załatwić naszych czasach. Oraz najważniejsze pytanie, które ludzie zadają sobie po dziś dzień: czy O.J. zabił? Wspaniała obsada: Cuba Gooding Jr., Sarah Paulson, John Travolta, David Schwimmer, Courtney B. Vance. Ten serial trzeba zobaczyć.

 

Manhunt: Unabomber

Profiler z FBI (Sam Worthington) dostaje propozycję dołączenia do jednostki, która ma zidentyfikować i aresztować terrorystę znanego jako Unabomber. Niepowtarzalny klimat, atmosfera i idealne tempo hipnotyzują, nie pozwalają oderwać oczu od ekranu. Automatycznie włączamy kolejny odcinek. Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach z 1995 roku. Manhunt: Unambomber to niedoceniona produkcja 2017 roku – szok! Po obejrzeniu serialu można się bardzo zdziwić.

 

Mindhunter

Jak wiemy, seryjni mordercy cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Serial opowiada historię dwóch behawiorystów: doświadczonego Billa Tencha oraz młodego Holdena Fora. Bohaterowie chcą zwiększyć skuteczność pracy federalnego wydziały zabójstw. Decydują się więc na wprowadzenie nowatorskiej metody psychoanaliz, którymi będą poddawani najniebezpieczniejsi mordercy Stanów Zjednoczonych. Rozpoczynają podróż po więzieniach i ubiegają się o rozmowy z seryjnymi bezwzględnymi mordercami. Klimat serialu jest świetny, chce się więcej po kolejnych rozmowach agentów. Na całe szczęście, serial doczeka się kontynuacji.

 

Dark

Jedna z najgłosniejszych produkcji 2017 roku. Najlepszy niemiecki serial, który podbił cały świat. Mówi się, że Dark jest lepszy od Stranger Things (a to już jest poważny zarzut, skłaniający nas do zapoznania się z tą historią). Fabuła jest następująca: zaginięcie dwojga małych dzieci wydobywa na światło dzienne ukrywane sekrety czterech rodzin i burzliwe relacje pomiędzy ich członkami. Wypadki przedstawione w dziesięciu godzinnych odcinkach przybierają nadprzyrodzony obrót niepozostający bez związku z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w 1986 roku. Hipnotyzujący, emocjonujący oraz magiczny. Kto nie widział, niech szybko nadrabia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o