Joanna Kulig jedną z głównych bohaterek w nowej produkcji Netflixa

Joanna Kulig
fot. plejada.pl

Netflix ogłosił dzisiaj, że polska aktorka Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w nowym serialu produkcji Netflixa – The Eddy. Dotychczas odgrywała znakomite role. Znana jest z wielu filmów, m.in. Zimna wojnaPitbull. Niebezpieczne kobiety, czy KlerThe Eddy to debiut telewizyjny nagrodzony Oscarem reż. Damiena Chazelle’a.

Joanna Kulig w The Eddy 

Kulig wyróżniona została niedawno Europejską Nagrodą Filmową w kategorii Najlepsza Aktorka za główną rolę w nominowanym do Oscara filmie Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna. Aktorka została także laureatką Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2019 w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca. Wkrótce będzie ją można oglądać w serialowym dramacie Hanna, którego twórcą jest David Farr.

The Eddy to dramat muzyczny. W serialu pojawią się dialogi w trzech językach: francuskim, angielskimi i arabskim. Zdjęcia realizowane będą w Paryżu. Przewidziano osiem odcinków.

Akcja The Eddy toczyć się będzie wokół jednego z paryskich klubów. To opowieść o jego właścicielu, członkach grającego tam stałego zespołu i otaczającym ich, tętniącym życiem mieście.

Joanna Kulig wcieli się w Maję – kobietę z niezwykłym talentem wokalnym, borykającą się z problemem alkoholowym. Podczas występów zyskuje pewność siebie, jest w centrum uwagi. Poza nią czuje się bardzo niepewnie. Postanawia dołączyć do zespołu pianisty jazzowego Elliota Udo (w tej roli Andre Holland), któremu czasami towarzyszy na scenie. Do tej pory nie była pewna czy robi dobrze podejmując tę decyzję, jednak postanowiła zaryzykować.

Wśród producentów wykonawczych The Eddy znaleźli się m.in.:

Damien Chazelle, który wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki.

Jack Thorne – pięciokrotny laureat nagrody BAFTA, zwycięzca nagród Tony i Olivier Award, scenarzysta i autor scenariusza do 6 odcinków.

Glen Ballard – sześciokrotny zwycięzca nagrody Grammy i autor piosenek wykonywanych przez serialowy zespół.

A także wyróżniony nagrodą Emmy producent Alan Poul (Sześć stóp pod ziemią, Newsroom, Opowieści z San Francisco), który odpowiedzialny będzie za reżyserię dwóch odcinków.

Współproducentem będzie również Andre Holland.

Serial będzie dostępny wyłącznie na Netflixie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o