Filmy i seriale z największą oglądalnością

Komisarz Alex
fot. materiały prasowe

Spośród Was na pewno znajdzie się ktoś, kto jest fanem filmów, seriali lub tego i tego. Które z nich cieszą się największą oglądalnością? Czy są to głównie produkcje telewizyjne, czy może dostępne tylko na poszczególnych platformach?

Polskie produkcje

Seriale

Ranczo

Serial, który podbił serca polskich widzów, czego efektem są znakomite wyniki oglądalności. Czwarty i piąty sezon produkcji zgromadziły przed telewizorami ponad 8 milionów widzów i jest to rekord, który pewnie długo nie zostanie pobity. Warto go obejrzeć, chociażby ze względu grę aktorską Cezarego Żaka, który wciela się w podwójną rolę.

Ojciec Mateusz

Oparty na włoskim formacie Don Matteo jest jednym z symboli oferty telewizji publicznej i idealnie trafił w gust polskich widzów. Występuje tu wyrazisty bohater (Artur Żmijewski), który bardzo angażuje się w sprawy kryminalne i wartką akcję, a to wszystko zostało podbudowane naprawdę dobrą grą aktorską. Przez 11 sezonów produkcja nie schodziła poniżej wyniku 4 milionów widzów.

Komisarz Alex

Kolejny serial TVP 1, który dość szybko podbił serca widzów, głównie za sprawą lubianej koncepcji. Mamy tutaj bowiem opowieść o policjancie, któremu w rozwikływaniu nawet najtrudniejszych spraw pomaga wierny owczarek niemiecki. Serial spodobał się Polakom i w szczytowym momencie osiągał oglądalność na poziomie około 3 milionów widzów.

Czas honoru

Czas honoru opowiada historię młodych Polaków żyjących pod kulami hitlerowskich karabinów, a w dalszych sezonach traktuje także o wydarzeniach powojennych. Siłą tej produkcji jest bardzo dobra gra aktorska i ciekawy scenariusz. Serial regularnie oglądało ponad 2 miliony widzów.

Filmy

Ogniem i mieczem

Film jest adaptacją pierwszej części trylogii Henryka Sienkiewicza, która opowiada o wielkich namiętnościach – miłości i nienawiści, zazdrości i żądzy władzy.Jan Skrzetuski (Michał Żebrowski) wraca z Krymu i przypadkiem uwalnia z rąk opryszków dowódcę Kozaków, Bohdana Chmielnickiego (Bogdan Stupka). Wracając do Łubniów, pomaga Helenie Kurcewiczównie (Izabella Scorupco) i zakochuje się w niej na umór. Nie wie jednak, że kobieta została już obiecana innemu mężczyźnie, Bohunowi (Aleksandr Domogarow)

Pan Tadeusz

To adaptacja epopei Adama Mickiewicza. Postaci mówią wierszem. Dialogi, opracowane przez Piotra Wereśniaka, są skrócone i zagęszczone. Obraz jest zastąpieniem opisów przyrody. Głównym bohaterem Pana Tadeusza jest Jacek Soplica. To na nim skupi się akcja filmu. W centrum wydarzeń pozostawać będzie postać zbrodniarza, który ukryty nawet przed własnym bratem i synem, pod zakonnym kapturem, odpokutowuje swoje grzechy, będąc równocześnie sprężyną powstańczych przygotowań na Litwie. 

Kler

Film przedstawia historię trzech księży w sposób bardzo kontrowersyjny. Łączą ich tragiczne wydarzenia sprzed kilku lat. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień prowadzą zdecydowanie odmienne życie. W rolach głównych: Jacek Braciak (Lisowski), Rober Więckiewicz (Trybus) oraz Arkadiusz Jakubik jako Kukuła.

Zagraniczne produkcje

Seriale

Spongebob

SpongeBob SquarePants to przedstawiciel gatunku gąbek morskich o prostokątnym kształcie, który do znudzenia przypomina kuchenną gąbkę. Jest bardzo optymistycznie nastawiony do życia. Żyje na dnie morza, w miasteczku Bikini Bottom, gdzie pracuje jako kucharz w lokalu Krusty Krab.

The Walking Dead

Serial w reż. Franka Darabonta (Skazani na Shawshank i Zielona mila) oraz producentki Gale Anne Hurd (Terminator, Obcy, Armagedon, i Niesamowity Hulk), oparty na bestsellerowym komiksie Roberta Kirkmana. Serial opowiada o czasie następującym po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie.

Narcos

Pablo Escobar (Wagner Moura) jest potężnym bossem kartelu narkotykowego z Medelin w Kolumbii. Jego działalność związana z handlem kokainą rozrasta się. Władze federalne USA stawiają sobie za cel zlikwidować nielegalną działalność Escobara.

Chilling Adventures of Sabrina

Opowiada o dobrze nam znanych przygodach Sabriny nastoletniej czarownicy w nieco inny sposób – tym razem to mroczna historia o dojrzewaniu – pełna grozy, nadprzyrodzonych sił i czarów. Sabrina zmaga się ze swoją podwójną naturą — pół-czarownicy, pół-człowieka, próbując przeciwstawić się złym mocom zagrażającym jej, jej rodzinie i światu.

Filmy

Avatar

Avatar został wykonany w dwóch technikach: tradycyjnej 2D i zupełnie nowej technice 3D. Zdjęcia do filmu zostały wykonane w 2007 roku, natomiast na postprodukcję przeznaczono dwa lata. Opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar. W rolach głównych m.in.: Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez.

Titanic

Rok 1912, arystokratyczna rodzina wraz z 17-letnią Rose (Kate Winslet) wchodzi na pokład Titanica, udając się w podróż do Stanów Zjednoczonych. Chwilę później 23-letni Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) wygrywa szczęśliwym trafem bilet III klasy na rejs statkiem. W ostatniej chwili wbiega na jego pokład. Tak zaczyna się wielka historia miłosna.

Pasja

Pasja to film o ostatnich 12 godzinach z życia Jezusa z Nazaretu. Ukazuje jego historię począwszy od Ostatniej Wieczerzy aż do ukrzyżowania. Zaczyna się w ogrodzie Getsemania, a kończy się słowami “Ojcze, w twoje ręce powierzam ducha mojego”. W chwili jego śmierci świat trzęsie się w posadach.