The Walking Dead: The Final Season dostępne tylko w Epic Games Store

The Walking Dead The Final Season Epizod 1

Epic Games ogłasza, że The Walking Dead: The Final Season będzie dostępne jedynie za pośrednictwem ich platformy cyfrowej dystrybucji. Co z preoderami?

Epic Games kontynuuje natarcie na rynek platform cyfrowej dystrybucji. Wydawcy Fortnite’a na początku miesiąca ogłosili, że ruszają z własnym sklepem, który w kilku punktach ma różnić się od obecnie występujących platform. Jednym z założeń nowej platformy miała być walka o tytuły ekskluzywne (czasowo i na stałe). Dotychczas studio potwierdziło, że tylko u nich pojawi się komputerowy port Journey z PlayStation 3 i 4 oraz wczesna wersja nowej gry studia Supergiant – Hades. Teraz do grona tych produkcji dołącza The Walking Dead: The Final Season – gra, która doczekała się w minionych tygodniach sporo kontrowersji (i niepewności, czy w ogóle się ukaże) związanych z zamknięciem studia Telltale.

Teraz jednak wiemy, że byli pracownicy studia zostali zatrudnieni przez inne zespoły, a grę ma dokończyć studio Skybound Games. Nie zdziwi raczej nikogo wieść, że deweloper ten nawiązał niedawno współpracę z Epic Games, której owocem jest najwyraźniej ekskluzywność wydania ostatniego rozdziału historii Clementine jedynie na Epic Game Store.

Ale co z preoderami? Zapyta ktoś, kto przecież mógł wcześniej kupić grę w przedsprzedaży na innych platformach. Nie należy się niczym obawiać. Choć większość gier Telltale zniknęło np. ze Steama to zakupiona tam w przedsprzedaży gra trafi do nabywcy. Inni gracze nie będą mogli jej zakupić jako nowy produkt, ale zakupione wcześniej dobra nie przepadną, a trafią do gracza w dniu premiery.

Jeśli jesteście zainteresowani, jak wypadł pierwszy epizod gry, której ostatnie karty zapisuje studio Skybound to zapraszamy do naszej recenzji.

The Walking Dead The Final Season Epizod 1 [recenzja]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o