Decadent Fun Club prezentuje singiel How does it feel?

Decadent Fun Club - How does it feel
fot. materiały prasowe

Decadent Fun Club po ponad rocznej przerwie od wydania poprzedniego utworu powraca z nowym singlem How does it feel.

Decadent Fun Club – powiew świeżości na polskim rynku muzycznym

Grupa powstała pod koniec 2016 roku w Warszawie. Tworzą ją Paveu Ostrovsky – wokal, Jan Łukomski – gitara basowa, Kamil Cegiełka – perkusja i Mateusz Gągol – syntezatory. Formacja od początku swojego istnienia budzi ogromne zainteresowanie zarówno publiczności, mediów jak i branży muzycznej. Ich brzmienie trudno jest jednoznacznie sklasyfikowany, ponieważ doskonale mieszają ze sobą różne gatunki. W brzmieniu zespołu można doszukać się flirtu zarówno z new romantic jak i synth popem czy cold wave.

Decadent Fun Club jest laureatem wielu nagród, m.in. Jarocińskich Rytmów Młodych 2017 czy “szczoty”, którą otrzymał od Piotra Stelmacha i Anny Gacek podczas występu na Offensywie Deluxe w 2018 roku.

Decadent Fun Club
Decadent Fun Club / fot. Patrycja Kotecka
How does it feel?

How does it feel to utwór, który od jakiegoś czasu otwierał niemal każdy koncert zespołu. Był również utworem, którym rozpoczęli swój pierwszy koncert, więc można zaryzykować stwierdzeniem, że jest on w pewien sposób symboliczny. Jest to kompozycja, która wzbudza wiele różnych emocji, które eskalują wraz z trwaniem utworu.

Za reżyserię niezwykle klimatycznego klipu odpowiada Sandra Roczeń i Natasza Von Yullen, które odpowiadały za realizację trzech poprzednich teledysków zespołu do utworów: Glitterball, Stardust i Dead Things Never Smell Good. Jest to wyjątkowy teledysk pełny symboliki, mistycyzmu i magii. Co ciekawe zazwyczaj klipy mają swoją premierę na serwisie YouTube, natomiast Decadent Fun Club postawiło na Facebooka.

 

Zespół wciąż pracuje nad swoim debiutanckim krążkiem. Jeśli spodoba Wam się twórczość zespołu serdecznie zapraszam na koncert, który odbędzie się już 22 sierpnia (czwartek) w Warszawie.