James Cameron nie przestaje tworzyć. Co wiemy o powstawaniu nowych części filmu „Avatar”?

Twórcy Amerykańskiego fantastycznonaukowego filmu „Avatar”, powstałego w 2009 roku, nie zawodzą i powracają z czterokrotnie większą siłą! James Cameron nie przestaje tworzyć. Mamy pewność, że kolejne części filmu w przyszłości trafią na ekrany kin. Wiemy także, że reżyser, jak wspomniał w wywiadzie dla “Toronto Star”, pracuje jednocześnie nad 2, 3, 4 i 5 częścią ekranizacji cieszącej się ogromną popularnością wśród młodzieży oraz zwolenników Sci-Fi.

“Ten film był moim największym wyzwaniem zawodowym” – mówi James Cameron. Nie ma jednak wątpliwości, że reżyser jak najbardziej mu podołał. W 2010r. film zdobył Oscara za najlepszą scenografię, efekty specjalne oraz zdjęcia. Złoty Glob trafił w ręce twórcy w kategorii – najlepszy reżyser oraz najlepszy dramat.

Prace nad Avatarem, którego mogliśmy już obejrzeć trwały cztery lata. Akcja filmu toczy się w roku 2154. Historia Jake’a Sully’ego (w roli głównej: Sam Worthington), sparaliżowanego, byłego komandosa, który jest w stanie wyzdrowieć, pod warunkiem, że weźmie udział w programie militarnym poruszyła i oczarowała wielu widzów. Główny bohater podczas niezwykłej podróży zmienia swoje nastawienie do niebieskich Na`vi. Stając się jednym z nich wkracza w świat pełen tajemnic zwany Pandorą. Jego zadaniem jest powstrzymanie Pułkowinika Milesa Quaritcha (Stephen Lang), który za wszelką cenę dąży do zdobycia drogocennych minerałów. Jak potoczą się dalsze losy mężczyzny, który w innym świecie odnalazł swoją miłość i odzyskał zdrowie?

„Avatar 2”, miał pojawić się na ekranach kin już w 2014 roku. Obecnie jednak, nie mamy pewności, czy film powstanie do grudnia 2018 roku. Fani jednak wiedzą, że na dobre efekty warto czekać. Mamy nadzieję, że już wkrótce dowiemy się, kiedy kolejne części ujrzą światło dzienne.

Zdobywca Oscara pracuje nad stworzeniem wielkiej sagi rodzinnej. Zapewnia, że świat, który przedstawi będzie o wiele bardziej rozbudowany. Widzowie będą mogli zachwycać i cieszyć się nowymi, jeszcze piękniejszymi krajobrazami Pandory. Jake Sully, główny bohater, w kolejnej części przedstawiony zostanie jako ojciec i członek rodziny. Jedno jest pewne, James Cameron chce zaskoczyć widzów.
“To będzie naprawdę niesamowita saga” – wyznaje Cameron.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o