Open’er Festival najlepszym festiwalem w Europie!

Open'er Festival najlepszym festiwalem
fot. Facebook European Festival Awards

Zakończyła się ceremonia wręczania nagród European Festival Awards. Podczas odbywającej się gali, Open’er Festival został wybrany najlepszym dużym festiwalem. Doceniono również współpracę z Netflixem.

Open’er Festival triumfuje w Groningen!

W odbywającym się co roku plebiscycie European Festival Awards, głosami publiczności i międzynarodowego jury Open’er Festival zatriumfował w dwóch kategoriach. Organizowana przez Alter Art impreza zdobyła nagrodę dla najlepszego dużego festiwalu oraz za najlepszy projekt marketingowy – współpracę z Neflixem w celu promocji 3. sezonu serialu Stranger Things. Wielkie gratulacje dla całej ekipy, której praca została doceniona podczas gali odbywającej się w holenderskim Groningen.


Nagrody dla najlepszych festiwali w Europie

Projekt European Festival Awards odbywa się od 2010 roku i co roku wyłania najlepsze imprezy w minionym sezonie festiwalowym. W swojej historii, nasze rodzime imprezy kilkukrotnie zdobywały laury. Do tej pory z nagród mogły cieszyć się Open’er Festival, OFF Festival oraz Tauron Nowa Muzyka Katowice. Podczas tegorocznej edycji, po za Open’erem, nominowane były: Fest Festival, Pol’and’Rock, OFF Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival oraz Tauron Nowa Muzyka.

Laureaci European Festival Awards 2019

Najlepszy duży festiwal

Open’er Festival (Polska)

Najlepszy festiwal średniej wielkości

Electric Castle (Rumunia)

Najlepszy mały festiwal

Jazz in the Park (Rumunia)

Najlepszy festiwal halowy

Reeperbahn Festival (Niemcy)

Najlepszy nowy festiwal

No Sleep Festival (Serbia)

Line-up roku

Glastonbury (Wielka Brytania)

Debiutant roku

Billie Eilish

Nagroda za współpracę z marką

Open’er Festival + Netflix’s Stranger Things (Polska)

Nagroda za życiowe dokonania

Holger Hübner i Thomas Jensen (Wacken Open Air)

Promotor roku

Wepromote (Szwajcaria)

Open’er Festival 2020 – artyści i bilety

Świętując sukces zeszłorocznej edycji festiwalu, warto zainteresować się edycją, która odbędzie się w lipcu 2020. Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd pojawiają się m.in. Taylor Swift, Kendrick LamarTwenty One Pilots, A$AP Rocky, Foals, FKA twigs oraz Thom Yorke. Oczywiście to nie wszystko, co będziemy mogli podziwiać podczas Open’er Festival 2020. Karnety i bilety jednodniowe można zakupić za pośrednictwem strony internetowej festiwalu. O wszelkich ogłoszeniach związanych z imprezą, dowiecie się na naszym portalu. Open’er to jeden z naszych ulubionych festiwali i na pewno nas na nim nie zabraknie!