Underworld i Cigarettes After Sex na Tauron Nowa Muzyka 2020!

Tauron Nowa Muzyka
fot. Piotr Kozioł

Tauron Nowa Muzyka ogłasza kolejnych artystów przyszłorocznej edycji festiwalu! Zobaczcie, kto wystąpi na przyszłorocznej imprezie w Strefie Kultury.

Tauron Nowa Muzyka to festiwal, który co roku przyciąga gwiazdy muzyki alternatywnej z całego świata. Na zeszłorocznej edycji wystąpili m.in.: Jazzanova, Bjarki, Gus Gus czy w końcu niemiecka legenda muzyki elektronicznej – Kraftwerk. W 2020 roku na festiwal rzesze fanów ambient popu przyciągnie z pewnością koncert Cigarettes After Sex. Fani bardziej klubowych brzmień będą się za to raczyć występami Underworld, Floating Points czy DJ’a Tennisa. Zainteresowani? A to dopiero początek ogłoszeń!

Underworld i Cigarettes After Sex na Tauron Nowa Muzyka 2020!

Obraz może zawierać: tekst

Gwiazda alternatywnego popu, wybitni twórcy ambitnej elektroniki i mistrzowie hipnotycznej muzyki klubowej zagrają w Katowicach!

Od 11 do 14 czerwca 2020 roku Katowice ponownie staną się najważniejszym miejscem na muzycznej mapie Polski. Bez wątpienia największą gwiazdą przyszłorocznej edycji imprezy jest zespół Cigarettes After Sex. Ciężko ich zakwalifikować do jakiegokolwiek gatunku, bo w swej muzyce zawierają elementy rocka, shoegaze’u czy popu. Muzyczne początki formacji to covery publikowane na YouTubie i bardzo ciekawe wideo, które z miejsca stały się viralowym fenomenem.

To medytacja na temat miłości i seksualności w XXI wieku – tak opisał ostatnią płytę dziennik The Independent. Piosenki z tej doskonałej płyty zabrzmią w czerwcu na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Elektroniczna część festiwalu to zawsze wyjątkowe przeżycia dla publiczności. Do Katowic przyjeżdżają Brytyjczycy z Floating Points.

Ambitna elektronika w ich wykonaniu to niesamowita mieszanka EDM z jazzem czy muzyką klasyczną. Warto zwrócić uwagę na Andy’ego Stotta, który porusza się wokół egzotycznego house’u, grime’u czy nawet footworku. W 2020 roku artysta wypuści nowy album. Można więc spodziewać się nowości na czerwcowym koncercie!

Underworld to zespół legenda, który zdobył popularność dzięki kawałkowi Born Slippy.NUXX, który stał się hymnem pokolenia za sprawą Trainspotting – kultowej produkcji filmowej. Walijczycy nieprzerwanie od lat 80. tworzą muzykę taneczną – od techno, przez house czy bardziej eksperymentalne brzmienia.

Pamiętajcie, że to dopiero początek ogłoszeń artystów 15. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice! Kolejne informacje już wkrótce.

Karnety 2 i 3-dniowe są już w sprzedaży!