Metro Redux już wkrótce na Nintendo Switch!

Metro Redux

Już 28 lutego będziemy mogli zagrać w pierwsze dwie części serii Metro na Switchu. Gracze, którzy zamówią produkcję przedpremierowo, otrzymają dodatkowe gadżety.

Powrót do metra

Metro Redux to zbiorcza reedycja gier Metro 2033 i Metro: Last Light opracowana w 2014 roku przez ukraińskie studio 4A Games i wydana przez Deep Silver. Do tej pory mogliśmy zagrać w nią na PC oraz na konsolach PS4 i Xbox One. Deweloperzy zdecydowali jednak, że wzorem CD Projekt Red i Wiedźmina chcieliby udostępnić tytuł także na japońską konsolę przenośną. Metro Redux kupimy zatem na 16 GB kartridżu razem ze wszystkimi rozszerzeniami bez konieczności pobierania dodatkowych danych z sieci.

Dla graczy, którzy kupią grę przed premierą, przewidziana jest Skrzynia Strażnika, czyli kolekcjonerskie wydanie z plakatem, przypinkami, etui na pudełko i dwustronną litografią.

W moskiewskich tunelach

Seria gier Metro to adaptacja cyklu postapokaliptycznych powieści autorstwa rosyjskiego pisarza Dimitrija Głuchowskiego. W 2010 roku premierę miało Metro 2033, a w 2013 – Metro: Last Light. W tych pierwszoosobowych strzelankach wcielamy się w Artema, mieszkańca schronu zbudowanego w moskiewskim metrze – to właśnie tam zamieszkali ludzie, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę. Misją bohatera jest udanie się do najważniejszej części tuneli, czyli Polis i pozyskanie wsparcia w walce ze zmutowanymi zwierzętami. Na jego drodze stają jednak nie tylko mutanty, ale również ludzie.

Epic Games Store będzie rozdawało darmowe gry cały 2020 rok

Epic Games Store będzie rozdawało darmowe gry cały 2020 rok