Epic Games Store będzie rozdawało darmowe gry cały 2020 rok

Epic Games Store

Wirtualny sklep twórców Fornite’a pomimo początkowego hate’u zakończył rok bardzo dobrym wynikiem. Stało się tak głównie dzięki grom ekskluzywnym i darmowym perełkom rozdawanym na Epic Games Store. Jak się okazuje w 2020 roku założenia te będą kontynuowane.

Epic Games podsumowuje rok działania swojej platformy cyfrowej dystrybucji gier. Podsumowanie to znalazło się na portalu GameDaily.biz. Platforma, która początkowo spotkała się z ogromnym hejtem i bojkotem sporej części graczy zamyka rok z przychodem znacząco przekraczającym początkowe oczekiwania twórców. Epic Games Store pomimo rozbudowanej polityki wykupowania sobie (choćby czasowej) wyłączności gier, pomimo rozdawania dziesiątek wartościowych i stosunkowo nowych gier i tak wygenerowało spory przychód dla firmy liczący 680 mln dolarów. Co prawda około 400 mln dolarów z tej kwoty pochodzi z Fortnite’a, ale nadal oznacza to, że nawet wyłączając battle royalowy hit platforma sama na siebie zarabia. I to nawet pomimo bardzo agresywnej polityki pozyskiwania klientów, która w branży nierzadko początkowo przynosi straty (szczególnie przy tak hojnym rozdawnictwie i promocjach tak dobrych, że sami deweloperzy prosili o wycofanie ich gier ze zbyt wysokich przecen).

W 2019 roku gracze otrzymali od Epic Games Store za darmo 73 gry o równowartości 1455 dolarów. Gracze dodali do swoich kont około 200 milionów darmowych gier. Wśród zainteresowanych – wbrew początkowemu bardzo głośnemu krytykowaniu polityki Epic Games – sporą grupę stanowią Polacy. Aż 7% ze 108 milionów komputerowych użytkowników platformy to właśnie nasi rodacy. Wobec tych danych firma zdecydowała się kontynuować rozdawnictwo i kolejny rok będzie dostarczać co tydzień darmowe gry.

Epic Games Store

Jak zapatrujecie się na ten ruch ze strony twórców? Cieszycie się na darmowe gry, a może obawiacie się psucia rynku permanentnym rozdawnictwem? A może oba na raz? 😀 Dajcie nam znać w komentarzach!

Przypominamy także, że do 16 stycznia za darmo możecie otrzymać złowrogiego rougelite’a twórców JotunSundered: Eldritch Edition, a od 16 do 23 stycznia darmowa będzie przyjemna i pomysłowa platformówka Horace.

O tym, jak twórcy gier niosą pomoc Australii

O tym, jak twórcy gier niosą pomoc Australii