O tym, jak twórcy gier niosą pomoc Australii

pomoc Australii

Od kilku już miesięcy australijskie lasy trawią pożary. Do tej pory w płomieniach mogło zginąć już ponad miliard zwierząt. Każdy chciałby dołożyć swoją cegiełkę do ratowania zagrożonych obszarów i stworzeń. Sprawdziliśmy jak twórcy gier niosą pomoc Australii.

Od października 2019 cały świat z zapartym tchem obserwuje tragiczne wydarzenia na terenie Australii. Mogłoby się wydawać, że sytuacja w tamtym rejonie zaczyna się stabilizować, po tym jak na obszarze Gosper Mountain pożar został opanowany, a na tereny całego kontynentu spadły długo oczekiwane opady. Wciąż jest jednak jeszcze bardzo dużo do zrobienia, a każde fundusze przeznaczone na ten cel są na wagę złota. Deweloperzy i twórcy gier dają nam okazje wspomóc działania przeciwpożarowe w Australii, przy okazji oferując nam wzbogacenie naszej biblioteki.

Activision

Ta firma w ostatnim czasie znana jest głównie z najnowszego Call of Duty Modern Warfare. Jakiś czas temu do owej gry został wypuszczony DLC – Outback Pack. Niedawno jednak nazwa tego rozszerzenia została zmieniona na Outback Relief Pack. Wydawca obiecał również, że cały zysk z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc Australii. Co więcej, również ci, którzy zdecydowali się kupić to DLC wcześniej, przed zmianą jego nazwy i przeznaczenia, również mogą liczyć na to, że środki które zainwestowali w całości zostaną przekierowane na ten sam szczytny cel. DLC można kupić zarówno na PC, Playstation 4 i Xbox One, a jego całkowity koszt to 1800 punktów COD, czyli w przeliczeniu niespełna 20 dolarów. Akcja potrwa do 31 stycznia.

pomoc Australii

Riot Games

Twórca League of Legends już w zeszłym roku zasłynął założeniem organizacji charytatywnej – Social Impact Fund. Za jej sprawą, do października zeszłego roku, udało się już uzbierać 4 miliony dolarów, na różne cele. Kilka dni temu natomiast, jeden z pracowników Riot Games poinformował, że firma już kontaktowała się z Międzynarodowym Korpusem Medycznym w sprawie wsparcia dla Australii. Pojawił się nawet pomysł, by cały zysk ze sprzedaży konkretnej skórki przeznaczyć na ten cel. Nie został jednak zrealizowany, ze względu na to, że taka akcja nie jest łatwa i szybka do wykonania, a tutaj konieczne są działania natychmiastowe. Wiemy jednak, że fundacja założona przez Riot Games prowadzi intensywne działania w tej kwestii.

Ubisoft

Australijski oddział tego studia już przekazał kwotę 30 tysięcy australijskich dolarów na rzecz tamtejszego Czerwonego Krzyża. Jak jednak zapowiada Ubisoft nie jest to koniec działania z ich strony. W planach jest między innymi stworzenie specjalnych przedmiotów w grach, z których zysk zostanie przeznaczony na rzecz Australii. Podobnie jak poprzednio Riot Games, tak i Ubisoft podkreśla, że pomoc potrzebna jest natychmiastowo i zachęca do pomocy bezinteresownej. Twórcy obiecują jednak, że postarają się takowe przedmioty stworzyć, aby zachęcić graczy do pomocy.

Bungie

Twórcy Destiny mają zamiar na tę okazję wypuścić unikatową koszulkę. 50% zysku z jej sprzedaży studio przeznaczy na organizację WIRES, która zajmuje się ratowaniem australijskich zwierząt. Drugie 50% z kolei pójdzie na rzecz straży pożarnej w Nowej Południowej Walii, która nieustannie walczy z tamtejszymi pożarami. Dodatkowo studio do każdej zakupionej koszulki dorzuca specjalny emblemat do gry Destiny 2. Jak dotąd nie znamy jeszcze wyglądu owej koszulki. Twórcy zapowiedzieli tylko, że będzie ona do nabycia w sklepie Bungie od 16 stycznia.

Tate Multimedia

Na koniec dodam, że z bardzo dobrą inicjatywą wyszło także polskie studio, które z Australią jest związane w pewien specyficzny sposób. Znani są oni bowiem głównie z naszego, doskonale znanego Kangurka Kao. KAO the Kangaroo: Round 2 to kontynuacja klasyka, wydana w 2003 roku. W okresie pomiędzy 9 stycznia, a 19 stycznia 2020 roku, całość zysku ze sprzedaży tego tytułu na Steamie zostanie przeznaczony na organizację WIRES, o której wspominałem już wcześniej. Twórcy zachęcają do rozgłaszania owej akcji i ratowania ojczyzny Kangurka Kao. Cała inicjatywa jest ilustrowana pięknym plakatem oraz sygnowana #Kao4Australia. Grę, za niewielką cenę opiewającą na 7,19zł, możemy kupić tutaj. Dzięki temu wesprzemy tę inicjatywę, a do tego wzbogacimy swoją bibliotekę.

pomoc Australii

Przypomnę jeszcze, że wszystkie te akcje mają na celu przede wszystkim zachęcić nas do wyciągnięcia pomocnej dłoni. Tego typu inicjatyw i podobnych zbiórek w Internecie znajdziemy całe mnóstwo. Dlatego nie czekajcie na ruch twórców, każda pomoc Australii się liczy!

Nowy trailer, nie tak nowego Battle Royale – Darwin Project

Nowy trailer, nie tak nowego Battle Royale – Darwin Project