Glastonbury wyprzedane w 35 minut

foto - Anderw Allcock

Po roku przerwy największy festiwal w Europie powraca! Bilety na Glastonbury weszły do sprzedaży w ostatni piątek (7.10) i rozeszły się w ciągu 35 minut.

Glastonbury to mekka dla każdego fana festiwali. Historia tego wydarzenie rozpoczyna się w 1970 roku, i trwa od prawie 50 lat. Pierwsze bilety kosztowały 1 funta i zawierały w sobie dodatkowo butelkę mleka z pobliskiej farmy. Dziś kosztują – a raczej kosztowały – 248 funtów. Kiedyś teren był nieogrodzony, a razem z festiwalowiczami występy odwiedzały krowy i konie z publicznych farm. Glastonbury przez lata stało się miejscem pochówku dla zbłąkanych dusz (pierwsza osoba zmarła z przedawkowania narkotyków) oraz przyjęła na świat nowych ludzi – wolontariusze nie raz pomagali przyjmować poród na Glastonbury (podobno dwie z mam nie wiedziały nawet, że są w ciąży).

60 scen. 2200 artystów i 175 000 fanów muzyki

Glastonbury
teren festiwalu w 2017 roku

Nowa edycja – Glastonbury 2019

Przyszłoroczne Glastonbury odbędzie się w dniach 26-30 czerwca. Headlinerów jeszcze nie znamy, ale w kuluarach mówi się o: Arctic Monkeys, The Cure, ABBA, Taylor Swift, Paulu McCartneyu, Bruce’ie Springsteenie, Kendricku Lamarze, Madonnie, Eltonie Johnie, Fleetwood Mac czy nawet Led Zeppelin. Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko – wszyscy mają ogromne oczekiwania co do artystów. Szczególnie po występach Foo Fighters, Radiohead i Eda Sheerana na ostatniej edycji festiwalu w 2017 roku.

Glastonbury – namioty i kampery

Festiwal różni się od tych organizowanych u nas w kraju. Brytyjczycy są nastawieni (w większości) na spanie w namiotach i przyczepach na terenie Glastonbury. Bilety z przejazdem autobusowym wyprzedały się w 30 min. Druga pula biletów zostanie udostępniona do sprzedaży w kwietniu 2019 – po ogłoszeniu artystów. 

https://twitter.com/cathughez/status/1048848664070897664

Nie tylko muzyka

Glastonbury to festiwal sztuki – muzyki, teatru, książek, kabaretów. Festiwalowicze mają okazję nie tylko posłuchać swoich ulubionych artystów na żywo, ale również zobaczyć przedstawienia, improwizację, poznać swoich ulubionych pisarzy. Organizatorzy nie zawężają go do tylko jednego gatunku muzycznego. Tak jak powiedział założyciel “Headliner powinien być najlepszym artystą – nie ważne czy jest raperem, gwiazdą rocka czy piosenkarzem pop. Gatunek jest nieistotny – liczy się to, kto stworzy najlepsze show i wystąpi na żywo na wysokim poziomie”. Jeśli spojrzymy na poprzednie lata – ma racje. Występy Beyonce, Eda Sheerana i Coldplay odbywały się razem z The Cure, Muse, Disclosure i Kanye Westem. Rozpiętość gatunkowa jest gwarantowana.

Piątkowe nowości! LANY, Sigrid, Charli XCX, Sivan, Odell, Podsiadło, Halsey, TOP

Piątkowe nowości! LANY, Sigrid, Charli XCX, Sivan, Odell, Podsiadło, Halsey, TOP