Billie Eilish nagra piosenkę do nowego Bonda!

Billie Eilish dla Bonda
Billie Eilish | fot. Kenneth Cappello / materiały prasowe

Billie Eilish, jedna z objawień światowej sceny muzycznej, nagra piosenkę do najnowszego filmu o Jamesie Bondzie – Nie czas umierać. Tytuł trafi do polskich kin już 3 kwietnia 2020.  W rolę Jamesa Bonda po raz kolejny wcieli się Daniel Craig.

Billie Eilish dla Bonda, czyli ogromne wyróżnienie

Billie Eilish jest najmłodszą w historii artystką, która zaśpiewa utwór przewodni do filmu o agencie 007. 18-letnia wokalistka napisała utwór wspólnie z bratem Finneasem. Wśród artystów, którzy w ostatnich latach tworzyli piosenki do Bondów, znajdują się Adele, Chris Cornell, Sam Smith, Jack White i Alicia Keys. Do tych najbardziej kultowych zalicza się Live and Let Die w wykonaniu Paula McCartneya i Wings oraz GoldenEye zaśpiewane przez Tinę Turner. Czy Billie Eilish dla Bonda okaże się sukcesem?

Producenci Nie czas umierać, Michael G. Wilson oraz Barbara Broccoli, w oficjalnym oświadczeniu napisali:

Utwór został wspaniale dopasowany do emocjonalnej historii, którą chcemy przekazać w filmie.

Billie Eilish skomentowała natomiast:

To wszystko wydaje się szalone w każdym możliwym wymiarze. Napisanie głównej piosenki do filmu, który jest częścią tak legendarnej serii, to prawdziwy zaszczyt. James Bond jest najbardziej cool franczyzą na świecie. Wciąż jestem w szoku.

Brat artystki Finneas dodaje:

O takich rzeczach marzy się przez całe życie. Nie ma bardziej ikonicznego połączenia muzyki i kina niż „Goldfinger” czy „Żyj i pozwól umrzeć”. Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami, że możemy zagrać małą rolę w tak legendarnej franczyzie. Niech żyje 007!

Cary Joji Fukunaga, reżyser filmu Nie czas umierać o nowej piosence:

Piosenki do Bonda nagrywają wybrańcy. Jestem wielkim fanem Billie i Finneasa. Ich kreatywna spójność oraz talenty są majstersztykiem. Nie mogę doczekać się aż publiczność usłyszy, jaką piosenkę przygotowali ci wyjątkowi artyści. Świeża perspektywa, która z pewnością będzie cieszyć wiele pokoleń po nas

Przełomowy debiut Billie Eilish

Debiutancki album Billie Eilish When We All Fall Asleep, Where Do We Go? ukazał się w marcu 2019. Krążek został nominowany do Grammy w kategorii Album roku, zadebiutował na szczycie listy Billboard 200, zapewnił też Billie pierwszy numer jeden na Billboard Hot 100 – dzięki singlowi „bad guy”. Album był najlepiej sprzedającym się debiutem w USA w 2019 roku. Za produkcję albumu odpowiadają Billie Eilish oraz Finneas, a całość została nagrana w ich rodzinnym domu w Highland Park w Los Angeles. Finneas ma pięć nominacji do Grammy, w tym w prestiżowej kategorii Producent roku, muzyka nieklasyczna.

Nie czas umierać – nowy film z Jamesem Bondem

W Nie czas umierać James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Jednak  jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią. Premiera filmu zaplanowana jest na 3 kwietnia 2020 roku. W filmie po za Danielem Craigiem wystąpią Rami Malek, Léa Seydoux, Lashana Lynch, Ben Whishaw, Naomie Harris, Jeffrey Wright, Christoph Waltz oraz Ralph Fiennes. Muzykę do obrazu skomponował jak zawsze rewelacyjny – Hans Zimmer.