Nowa płyta od My Dying Bride już w marcu!

Nowa płyta od My Dying Bride już w marcu!
fot. Facebook My Dying Bride

Spragnieni mocnej dawki doom metalu? Jeżeli tak, to mamy dla Was bardzo dobrą informację. Najnowszy krążek od My Dying Bride ujrzy światło dzienne już w marcu bieżącego roku! I zapewniamy – jest na co czekać!

Nową płytę od My Dying Bride znajdziemy na półkach sklepowych już 6 marca 2020 roku. Krążek o nazwie The Ghost of Orion będzie pierwszym od pięciu lat longplayem grupy.  Lider kapeli, Aaron Staninthorpe, o wydawnictwie w jednym z wywiadów powiedział, że:

“To nowy album otwierający nową erę My Dying Bride. Znajdziecie na nim nowe twarze i bardziej przystępny styl grania, w porównaniu z niektórym technicznym materiałem z naszej przeszłości. Ta płyta to nie tylko kompozycje z epickim rozmachem, ale także te bardziej intymne – od deathmetalowych wokali, aż po udręczone krzyki pogrążone w smutku. Album wznosi się i opada, tak jak krajobraz Yorkshire, gdzie został nagrany.”

Wydawnictwo promuje obecnie singiel Your Broken Shore:

Najnowszą płytę MDB zamówić można już w preorderze między innymi za pośrednictwem oficjalnej strony wydawcy krążka (Nuclear Blast).

Nowy krążek od My Dying Bride – tracklista i okładka

Na najnowszym wydawnictwie grupy znajdziemy osiem kompozycji. Dokładną tracklistę płyty sprawdzić możecie poniżej:

1. Your Broken Shore
2. To Outlive the Gods
3. Tired of Tears
4. The Solace
5. The Long Black Land
6. The Ghost of Orion
7. The Old Earth
8. Your Woven Shore

Natomiast okładka, która zdobić będzie krążek prezentuje się następująco:

Okładka nowej płyty My Dying Bride
fot. Facebook My Dying Bride
My Dying Bride – kim są?

MDB to brytyjska kapela uznawana przez wielu za pionierów death doom metalu oraz gothic metalu. Zespół funkcjonuje na scenie od 1990 roku i przez lata swojej działalności zdobył na całym świecie olbrzymie rzesze fanów. W obecnym składzie MDB znajdziemy: Aarona Stainthorpe (wokal), Andrew Craighana (gitary), Lene Abe (gitara basowa), Shauna MacGowana (skrzypce i instrumenty klawiszowe), Jeffa Singera (perkusja) oraz Neila Blanchetta (gitary).