Best Metal Performance Grammy 2020 – nominacje

Znamy już nominowanych do nagrody Best Metal Performance Grammy 2020 roku. Na opublikowanej liście znalazł się Tool, Killswitch Engage, Candlemass, Death Angel i I Prevail.

Poniżej przedstawiamy pięć nominowanych piosenek do nagrody za najlepsze wykonanie na 62. dorocznej edycji konkursu Grammy Awards. Są to:

Candlemass, Astorolus – The Great Octopus feat. Tony Iommi

Death Angel, Humanicide

I Prevail, Bow Down

Killswitch Engage, Unleashed

Tool, 7empest

W zeszłym roku, High on Fire Electric Messiah pobił Between the Buried and Me Condemned to the Gallows, Deafheaven Honeycomb, Trivium Betrayer i Underoath On My Teeth dla najlepszej metalowej wersji Grammy. Była to pierwsza nagroda Grammy dla High on Fire.

Punktem zwrotnym dla Best Metal Performance Grammy był zdecydowanie rok 2016. Wtedy okazało się, że komitet organizacji przyjrzał się głębiej i uczciwiej gatunkowi, nie nominując już artystów do piosenek będących sezonowymi odkryciami, a raczej dając odnieść się zespołom, które obecnie definiują ten gatunek.

Doroczna nagroda Grammy Awards odbędzie się w Staples Center w Los Angeles 26 stycznia 2020 roku.

Gospodarzem imprezy będzie Alicja Keys. CBS wyemituje transmisję Grammy Awards, a Grammy.com będzie również transmitować ceremonię rozdania nagród przed transmisją.

Nagroda Grammy w kategorii Best Metal Performance po raz pierwszy została przyznana w 1990 roku. Od 1992 do 1994 roku zmieniono jej nazwę na Best Metal Performance with Vocal. Rekordzistą jest zespół Metallica, który w tej kategorii otrzymał aż sześć statuetek.

A Wy macie już swojego faworyta do Best Metal Performance Grammy 2020?