Nowy album Kendricka Lamara – co o nim wiemy?

Kendrick
źródło: Billboard

Kendrick Lamar jest jednym z artystów, którzy poświęcają dużo czasu na tworzenie każdego nowego dzieła, które później zostaje wysokiej jakości produktem. Dlatego też Internet zaczął wrzeć po tweecie dziennikarza pracującego dla Billboardu, Billa Werde’a. Według niego nowy album Kendricka Lamara jest już nagrany.

Nowy projekt, nowy rozdział

Na wieści o nowym wydawnictwie fani musieli czekać prawie trzy lata. Ostatnia płyta rapera, DAMN., ukazała się w kwietniu 2017 roku. Ciepło przyjęli ją za równo fani, jak i krytycy. A co teraz przygotował dla nas Kendrick? Jedyną informacją, jaką mamy jest ta ze wspomnianego wcześniej tweeta. Według Werde’a, nowy projekt Lamara będzie zawierał więcej rockowych dźwięków. Płyta, nie posiadająca na rzazie tytułu, może więc być połączeniem dwóch gatunków – rapu i rocka. Podobny zabieg pojawił się także na fenomenalnym To Pimp A Butterfly z 2015, gdzie do współpracy Kendrick zaprosił świetnych muzyków jazzowych.

 

Raperzy słuchają rocka

W ostatnich latach pojawia się coraz więcej artystów hiphopowych, którzy inspirują się rockiem, a nawet metalem. Warto więc tu wspomnieć o całej fali emo rapu jak i raperów, którzy tworzą głównie agresywną i ciężką muzykę, jak SCARLXRD czy grupa City Morgue. Rzadkością nie są też covery piosenek punkowych lub rap-rockowych w wykonaniu raperów.

 

Król Kendrick

Kendrick Lamar Duckworth urodził się 17 czerwca 1987 w rozsławionym przez NWA Compton w Kalifornii. Rapem interesował się od najmłodszych lat. W 2003, mając zaledwie 16 lat wydał swój pierwszy mixtape. W 2011 wydał niezależnie swój pierwszy album, Section .80, dostępny wyłącznie na iTunes. Dwa lata później ukazał się następny projekt, Good Kid, M.A.A.D. City, traktujący o życiu i dorastaniu w mieście pełnym gangsterów i zbrodni. Następną płytą było To Pimp A Butterfly, w którym raper zmaga się ze skutkami sławy. Jego dyskografię zamyka wspomniane wcześniej DAMN.

Kendrick na Open’erze

Raper wielokrotnie pojawiał się w Polsce, a jego najbliższy koncert odbędzie się w ramach Open’er Festival w 2020 roku. U jego boku staną tacy wykonawcy jak Foals czy FKA Twigs.