WHO organizuje koncert – na czele Lady Gaga

Lady Gaga
twitter.com/ladygaga

Nie każdy bohater nosi pelerynę – tak jest w przypadku dzielnych lekarzy, którzy stoją na straży naszego zdrowia.

Aby podziękować bohaterom, Global Citizen i Światowa Organizacja Zdrowia postanowiły zewrzeć swoje szyki z największymi muzycznymi gwiazdami i zorganizować koncert dla pracowników medycznych, którzy walczą z pandemią koronawirusa.

Wielkie wydarzenie muzyczne

Koncert One World: Together at Home odbędzie się w sobotę 18 kwietnia i będzie emitowany zarówno online, jak i w telewizji o godzinie 17:00 czasu pacyficznego. Oczywiście całe show odbędzie się w warunkach domowych artystów, przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności. Prowadzącymi będą trzej królowie talk-show: Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel i Stephen Colbert.

Ze swoich domów będą streamować gwiazdy takie jak: Stevie Wonder, Eddie Vedder, J Balvin, Keith Urban, Alanis Morrissette , lider Green Day Billie Joe Armstrong, Lizzo, Kacey Musgraves, Billie Eilish, Idris i Sabrina Elba, Chris Martin, John Legend, Kerry Washington, Maluma, Elton John oraz Lady Gaga, która jest inicjatorką wydarzenia.

Koncert będzie można obejrzeć na Twitterze, Instagramie, Facebooku, YouTubie, Tidalu, Twitchu, platformie NBC, CBS, Yahoo, na platformie Apple, Amazon Prime Video, Alibaba, LiveXLive, Tencent, Tencent Music Entertainment Group oraz TuneIn. A więc możliwości dotarcia do transmisji są bardzo liczne.

Transmisja na żywo ma być pewnym rodzaju hołdem dla pracowników służby zdrowia, lekarzy, pielęgniarek i rodzin dotkniętych epidemią koronawirusa. W trakcie wydarzenia będą zbierane datki na fundusz solidarnościowy COVID-19, a także lokalne i regionalne organizacje charytatywne, które zapewnią żywność, schronienie i opiekę zdrowotną tym, którzy tego potrzebują.

Lady Gaga Pionierką w pomaganiu?

Lady Gaga 6 kwietnia pojawiła się na konferencji WHO, na której zapowiedziała spektakularne wydarzenie jakim jest koncert One World: Together at Home. Przyznała też, że zebrała 35 mln dol. na walkę z koronawirusem i liczy na to, że dzięki koncertowi uda jej się zebrać jeszcze większą kwotę na ten szczytny cel.

Przypomnijmy, że premiera najnowszego albumu Lady Gagi Chromatica miała się odbyć 10 kwietnia, jednak z powodu pandemii data premiery została zawieszona do odwołania.