Poznajcie Lizzo, nową gwiazdę na rynku muzycznym!

Lizzo

Trzy albumy, duety z Missy Eliot czy Charli XCX i ogromna charyzma. Kim jest Lizzo, nowa gwiazda, którą zachwyca się cały świat?

Lizzo

A właściwie Melissa Viviane Jefferson urodziła się 27 kwietnia 1988 roku w Detroit, Michigan. Jest piosenkarką, raperką i aktorką. Zawładnęła rynkiem muzycznym wraz z premierą swojego trzeciego krążka Cuz, I Love You w 2019. Ale jak to się stało?

View this post on Instagram

This ain’t a pool iss my pussy juice bitch

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating) on

 

Wczesne lata

Lizzo zaczynała od rapowania. Już w wieku 14 lat stworzyła z przyjaciółmi grupę o… nazwie Cornrow Clique. Ukończyła Uniwersytet w Hudson z dyplomem klasycznej gry na flecie.

Początek kariery

Po przeprowadzce do Minneapolis Lizzo zaczęła koncertować z różnymi grupami muzycznymi. Jej debiutancki album Lizzobangers został wyprodukowany w 2014 roku przez Lazerbreak i Ryana Olsona. The Guardian dał krążkowi 4 gwiazdki na 5 z komentarzem

W świecie wesołych bezsensownych rytmów widać, że Lizzo potrafi odnaleźć strumy świadomości.

Drugi album Big Grrrl Small World został wydany w 2015 roku.

Droga na szczyt…

Po podpisaniu kontraktu w 2016 roku z Atlantic Records, Lizzo zabrała się za produkcje trzeciego krążka. Artystka z całej siły wspierała również ruchy self-love zachęcające do akceptacji swojego ciała, razem ze wszystkimi jego wadami. Koncertowała razem z tancerkami plus size śpiewając o miłości do siebie samego. 19 kwietnia 2019 wydała album Cuz I Love You, który zadebiutował jako numer szósty zastawienia Billboard 200, i pozostał w pierwszej dziesiątce przez długie tygodnie. Artystka wystąpiła również po raz pierwszy na festiwalu Coachella.

… i komercyjny sukces

Piosenka Truth Hurts, stała się viralowym hitem, a recenzenci zachwycali się nad płytą Lizzo. NME dało albumowi 5/5 gwiazdek i napisało:

Jest ekscytującą osobą z plakatu dla dzieci, która zapewnia jeszcze bardziej wszechstronny i różnorodny krajobraz popowy. Na trzecim, przepełnionym miłością do samej siebie albumie, Lizzo udowadnia, że jest elektryczną, złożoną gwiazdą popu, której potrzebuje cały świat.

Magazyn Rolling Stone również zachwycał się nad płytą:

Mellisa Jefferson (Lizzo) umie zrobić wszystko: gra, rapuje, śpiewa na flecie, mówi głośno co myśli.Jest idealna gwiazdą w dzisiejszych czasach – ale jest też ponadczasowa.

Lizzo zaliczyła również świetny występ na festiwalu Glastonbury i zaczęła podbijać Europę. Teraz ogłosiła tour po starym kontynencie.

Trasa koncertowa  – Listopad

4 – Salle Pleyel, Paryż, Francja
6 – O2 Academy Brixton, Londyn, Wielka Brytania
8 – O2 Academy Glasgow, Glasgow, Wielka Brytania
10 – Olympia Theatre, Dublin, Irlandia
11 – O2 Victoria Warehouse, Manchester, Wielka Brytania
13 – Palladium, Kolonia, Niemcy
14 – Columbiahalle, Berlin, Niemcy
18 – AFAS Live, Amsterdam, Holandia
19 – Store Vega, Copenhagen, Dania

Nowy singiel od Haim! Posłuchajcie Summer Girl