The Raconteurs powrócili po ośmiu latach

The Raconteurs powrócili po ośmiu latach
Fot: Instagram Jacka

Wszyscy fani Jacka White’a na pewno zauważyli, że przez ostatnie kilka lat jego grupa The Raconteurs znajdowała się w stanie spoczynku. Spowodowane było to głównie karierą solową gitarzysty, na której skupiał się od 2012 roku. Jednak po zakończeniu trasy promującej album Boarding House Reach, White postanowił wskrzesić Racounteursów. I tak oto grupa powróciła po ośmiu latach!

6 kwietnia 2019 roku The Raconteurs dali swój pierwszy koncert od ośmiu lat.  Grupa wystąpiła w Nashville na specjalnym występie z okazji 10 urodzin wytwórni THIRD MAN RECORDS. Na scenie, oprócz White’a standardowo zobaczyć można było Brendona Bensona (wokal i gitara), Patricka Keelera (perkusja), Jacka Lawrence’a (bass) i Deana Fertite (klawisze). Zespół wykonał czternasto piosenkowy set, w którym nie zabrakło całkowicie nowych utworów.  Poniżej zapoznać możecie się z setlistą z tego koncertu:

 1. Consoler of the Lonely
 2. Bored and Razed (pierwszy raz na żywo)
 3. Level
 4. Old Enough
 5. Sunday Driver (pierwszy raz na żywo)
 6. Hands
 7. Help Me Stranger (pierwszy raz na żywo)
 8. Now That You’re Gone (pierwszy raz na żywo)
 9. Salute Your Solution
 10. Steady as She Goes
 11. Blue Veins
 12. Keep on Trash (cover The Go)
 13. Hey Gyp (Dig The Slowness) (pierwszy raz na żywo)
 14. Carolina Drama

Nowa płyta od The Raconteurs!

Skoro wspomnieliśmy już o nowych piosenkach, to dodać trzeba, iż kapela zapowiedziała, że już 21 czerwca na rynek trafi ich nowa płyta zatytułowana Help Us Stranger. Na krążku znajdziemy 12 premierowych piosenek. Grupa zapowiedziała już także, że gościnnie na płycie wystąpiły multiinstrumentalistki Lillie Mae Rische, oraz Scarlett Rische. Najnowsze wydawnictwo grupy Jacka White’a promuje między innymi singiel Sunday Driver.

The Raconteurs w Polsce!

Przypomnijmy, że już 1 czerwca bieżącego roku grupa zaprezentuję się także polskiej publiczności! Kapela White’a wystąpi bowiem pierwszego dnia podczas Orange Warsaw Festival. Tego samego dnia na scenie wystąpią między innymi Miley Cyrus i Troye Sivan. Bilety na festiwal są już w sprzedaży.