Enea Spring Break 2019: Te koncerty polecamy!

Enea Spring Break 2020

Zbliżający się wielkimi krokami Enea Spring Break to idealne miejsce do odkrycia młodych, perspektywicznych artystów, przed którymi kariera stoi otworem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą, subiektywną listą najciekawszych twórców tegorocznej edycji.

Enea Spring Break – Najlepsza promocja artystów

Wiele ich dzieli, wywodzą się z różnych środowisk, inspirują ich zupełnie inni artyśći, ale wszyscy muzycy mają jeden wspólny mianownik – ogromny talent. Enea Spring Break Showcase Festival & Conference od wielu lat nieustannie promuje młodych, niezależnych twórców, którzy nierzadko odnoszą sukces na rodzimym rynku muzycznym. Nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji imprezy. Obok artystów doświadczonych, z wieloma albumami na koncie, zagrają ci mniej znani, którzy mogą jeszcze sporo namieszać.

Enea Spring Break 2019: Te koncerty polecamy!

W tym zestawieniu celowo pomijamy tych najbardziej rozpoznawalnych artystów, którzy wystąpią podczas Enea Spring Break 2019. Jesteśmy przekonani, że nikomu nie trzeba przybliżać sylwetek artystów takich jak Mela Koteluk, Daria Zawiałow, Sokół czy Voo Voo. Skupiamy się przede wszystkich na artystach, których masowa publiczność może jeszcze nie znać.

Kwiat Jabłoni

Połączenie mandoliny, pianina i dwóch wokali okazało się strzałem w dziesiątkę. Kwiat Jabłoni to jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat w Polsce. Delikatne, subtelne aranżacje połączone z przyjemnym wokalem zdecydowanie się sprawdzają. Pierwszy singiel Kwiatu Jabłoni Dziś późno pójdę spać okazał się sporym sukcesem i w bardzo szybkim czasie został wyświetlony ponad 4 miliony razy. Wielką popularnością cieszą się także pozostałe nagrania. Podczas jesiennej trasy zespołowi udało się wyprzedać bilety na połowę koncertów w największych miastach, a to dopiero początek! Teraz zespół promuje debiutancki album Niemożliwe, którego premiera miała miejsce 1 lutego.

Arek Kłusowski

Arek Kłusowski to kompozytor, tekściarz, laureat wielu prestiżowych nagród. Otwarcie mówi się o nim jako o jednym z najbardziej obiecujących artystów w Polsce. Karierę w muzycznym show biznesie rozpoczął w talent show The Voice of Poland, gdzie doszedł aż do finału. Od kilku lat spełnia się jako aktor Teatru Buffo w spektaklu Cohen – Nohavica w reżyserii Mariana Opanii. Mimo młodego wieku, artysta współpracował z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Arek Kłusowski pisze teksty dla wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in. Ewy Farnej, Mateusza Ziółko, Tabba, Zouzy, Sound and Grace. Kilka dni temu artysta w końcu wydał długo-oczekiwany, debiutancki album zatytułowany Po tamtej stronie.

Wczasy

Zawody – debiutancki krążek Wczasów to jedna z najlepiej przyjętych płyt 2018 roku. Pochodzący z Poznania zespół w unikatowy sposób łączy różne stylistyki, a wszystko uzupełnia bardzo dobrymi tekstami. W ich muzyce wyczuwalne są klimaty rock oraz shoegaze, z elemntami synth-popu. To będzie ich rok!

Pola Rise

Pola Rise to jedna z najciekawszych przedstawicielek muzyki elektro-pop w Polsce. Debiutancki album artystki Anywhere But Here został wydany w styczniu 2018 roku i zebrał sporo pozytywnych recenzji. Jej twórczość porównywana jest do Bjork, Lykke Li czy Banks. Pola Rise, jako jedyna polska artystka została zaproszona do realizacji własnego Deezer Session, obok Eda Sheerana, Selah Sue czy London Grammar. Jeden z utworów znalazł się również na amerykańskiej składance BalconyTV wśród najlepszych wykonań live z całego świata.

Hania Rani

Rok 2018 na polskiej scenie muzycznej należał do zespołu tęskno, wszystko za sprawą znakomitego debiutanckiego krążka. W tym roku na wydanie debiutu zdecydowała się Hania Rani – czyli połówka duetu tęskno. Hania to piekielnie uzdolniona pianistka i kompozytorka, czego efektem jest czarujący i hipnotyzujący album Esja, którego premiera odbyła się kilka dni temu. Niezdecydowanym gorąco polecamy spędzenia czasu z muzyką artystki.

Holaki

Holaki to zupełnie nowy  projekt rodziny Holak. W skład zespołu wchodzą Mateusz Holak (Małe Miasta, Kumka Olik), ojciec Stanisław Holak – członek kultowego zespołu z lat 80., Malarze i Żołnierze oraz Jakub Holak (Kumka Olik oraz KVBA). Po wielu latach wspólnego muzykowania w różnych konfiguracjach panowie postanowili nagrać wspólny album – na płycie znajduje się 10 piosenek inspirowanych kultowymi ścieżkami dźwiękowymi seriali. Premiera albumu pod tytułem Niewidzialna Droga Do Domu będzie miała miejsce wiosną tego roku. Jesteśmy bardzo ciekawi końcowego efektu!

Modern Lies

Muzyka Modern Lies to przebojowe, gitarowe granie inspirowane klasycznym indie-rockiem. Zespół tworzy pięciu przyjaciół, których połączyło zamiłowanie do muzyki. Są finalistami m.in Konkursu Grand Prix na Seven Festivalu w Węgorzewie oraz konkursu Megafon – Radia Kraków. Co ciekawe zespół tworzy piosenki wyłącznie w języku polskim, co w dzisiejszych czasach w przypadku muzyki rockowej jest zjawiskiem dość rzadkim. Na swoim koncie mają jedną ep-kę oraz dwa single. Oczekiwany długogrający debiut ma pojawić się jeszcze w tym roku. Koncert będzie gwarancją energii i doskonałej zabawy!

Jan-Rapowanie

Jeden z najciekawszych debiutantów swojego pokolenia. Artysta dynamicznie rozwija się nie tracąc charakterystycznego stylu. Jan-rapowanie zyskał sympatię zarówno wśród hip-hopowych ortodoksów, jak i wśród ludzi kompletnie niezwiązanych z tą muzyką. Nie zdradzając objawów odbicia wody sodowej objechał z materiałem pół Polski budując coraz większy i niezwykle oddany fanbase z którym utrzymuje wzorowy kontakt. W marcu tego roku, po wielu miesiącach pracy w duecie z Nocnym, ukazał się jego pierwszy oficjalny album.

The Blind Suns

Jedyny przedstawiciel zagranicznej sceny muzycznej w bieżącym zestawieniu. The Blind Suns to francuski zespół, którego muzyka oscyluje wokół popu i psychodelicznego rocka, a za swoje inspiracje podają The Jesus And Mary Chain, Slowdive, The Cure czy The Velvet Underground. Muzycy zaczynają odnosić pierwsze międzynarodowe sukcesy. W 2016 wydali swój pierwszy album, a dwa lata później odbyli potężną trasę koncertową – zagrali w USA, Europie i w Azji.

Julian Uhu

Jedna z najbardziej enigmatycznych postaci w składzie tegorocznego Enea Spring Break. O Julianie Uhu wiadomo bardzo niewiele. W 2018 roku ukazał się singiel Aha. Muzyka artysty to swoista fuzja soulu i hip-hopu, ciepłe brzmienia i utopione w pogłosach wokale. Na festiwalu  będzie można usłyszeć materiał z nadchodzącego albumu muzyka.

Oczywiście lista artystów, których usłyszymy w tym roku w Poznaniu, jest zdecydowanie większa i jesteśmy pewni, że każdy znajdzie sobie coś dla siebie. Serdecznie polecamy spędzić te trzy festiwalowe dni w stolicy Wielkopolski.

Posłuchajcie festiwalowej playlisty przygotowanej przez organizatorów

Enea Spring Break Showcase Festival & Conference – muzyczne święto w Poznaniu

Enea Spring Break Showcase Festival & Conference to unikatowe wydarzenie na polskim rynku muzycznym. Podczas imprezy zobaczymy koncerty młodych i obiecujących zespołów oraz topowych artystów z naszego kraju. Po za koncertami uczestnicy będą mogli wziąć udział w wyjątkowych warsztatach i panelach dyskusyjnych. Szósta edycja Enea Spring Break 2019 odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2019 roku.

Enea Spring Break 2019 – bilety

Enea Spring Break jest festiwalem showcase’owym, który ma pomóc poznać nową muzykę, przez co w sprzedaży dostępne są tylko i wyłącznie karnety, które upoważniają do udziału w festiwalu przez trzy dni. Karnety można nabyć na portalach eBilet, Ticketmaster, Biletomat, EmpikBilety oraz TicketClub.

Zachęcamy do zobaczenia naszej fotorelacji z zeszłorocznej edycji Enea Spring Break.