Enea Spring Break 2018 [fotorelacja]

Enea Spring Break 2018 [fotorelacja]
fot. Natalia Nazar

Enea Spring Break 2018 było wielkim świętem muzyki w Poznaniu. Odbyło się całe mnóstwo koncertów w kilkunastu lokalizacjach w centrum miasta. Wydarzenie trwało w dniach 19 – 21 kwietnia.

Wybierając się na festiwal trzeba się dobrze przygotować. Najważniejsze jest to, aby wyznaczyć sobie priorytety, bo z góry wiadomo, że na wszystko pójść się nie da. Jest kilka typów festiwalowiczów. Jedni idą na tak zwany żywioł i nie sprawdzają programu, tym samym dając sobie możliwość znalezienia czegoś zupełnie nowego. Chodzą z miejsca do miejsca i odkrywają coś innego. A miejsc koncertowych w trakcie Spring Breaku nie brakuje. Inni festiwalowicze przygotowują się dokładnie, rozplanowują całą trasę i starają się stale patrzeć na zegarek, aby nie przegapić tego, co chcieli zobaczyć. Wśrod nich znajdą się też tacy, którzy mimo wcześniej przemyślenego planu i tak zbaczają z trasy.

Pomimo szczerych chęci, nie udało mi się usłyszeć wszystkiego. Realnie patrząc, nie jest to niestety możliwe. Ale czuję, że jestem bogatsza o doświadczenie, bo tegoroczny Enea Spring Break był moim pierwszym w życiu tego typu festiwalem. Tak wiele koncertów, a trzeba przyznać, że większość z nich było naprawdę dobrych, w tak krótkim czasie może spowodować lekki zawrót głowy. Na szczęście jest to pozytywny zawrót głowy. Liczę na to, że za rok będę mogła ponownie tego doświadczyć i obiecuję sobie, że zobaczę i usłyszę jeszcze więcej.

Enea Spring Break 2018 – fotorelacja z wybranych koncertów

Wśród nich pojawią się m.in. Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Kortez, Ten Typ Mes, Numer Raz, Monika Borzym, MOA czy Tęskno. Zapraszam do oglądania.