The Raconteurs na Orange Warsaw Festival 2019!

The Raconteurs na Orange Warsaw Festival

Organizatorzy Orange Warsaw Festival 2019 ogłosili kolejną gwiazdę, która zaprezentuje się podczas tegorocznej edycji. Do line-upu imprezy dołączyli The Raconteurs oraz Quebonafide.

The Raconteurs na Orange Warsaw Festival

Do wcześniej ogłoszonych Cardi B, Marshmello, Solange i Troye Sivian organizatorzy dorzucili rockową kapelę The Raconteurs! The Raconteurs na Orange Warsaw Festival zagra 1 czerwca, drugiego dnia imprezy.

The Raconteurs to amerykańska supergrupa rockowa założona w rodzinnym mieście Jacka White’a – Detroit. Zespół powstał w 2005 roku z incjatywy Brendana Bensona i lidera The White Stripes. Do dwójki muzyków dołączyli: Jack Lawrence i Patrick Keller (znani z zespołu The Greenhornes). W 2006 roku panowie wydali pierwszy album studyjny – Broken Boy Soldiers. Wydawnictwo wypełnione jest chwytliwymi, rockowymi piosenkami inspirowanymi klasycznym rokiem z lat 60. i 70. Singiel Steady, As She Goes w wielu krajach trafił na szczyty list przebojów i traktowany jest jako jeden z nowych klasyków rocka. W 2008 roku The Raconteurs wydali kolejną i ostatnią płytę – Consolers of the Lonely, czym zaskoczyli całą branżę, bo o wydaniu nowego wydawnictwa poinformowano na tydzień przez jego oficjalną premierą. Wszystko po to, by krytycy nie mogli ocenić go przed fanami zespołu. Wraz z nową płytą pojawił się też singiel Salute Your Solution – energetyczny kawałek o hard rockowym charakterze.

Quebonafide na Orange Warsaw Festival

Do składu festiwalu dołączył również jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce – Quebonafide. Będzie to jedyny koncert artysty na letnich festiwalach muzycznych. Spodziewamy się tłumów pod sceną. Ostatnie lata to pasmo sukcesów rapera z Ciechanowa. Jego albumy sprzedają się znakomicie a forma sceniczna powoduje, że artysta wciąż zdobywa nowych słuchaczy.

Orange Warsaw Festival

Orange Warsaw Festival to festiwal muzyczny, który od 2008 roku odbywa się w Warszawie. Pierwsze dwie edycje miały miejsce na Placu Defilad, później przeniesiono wydarzenie na  teren Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. Do tej pory zagrało na nim  ponad 300 artystów zarówno polskich jak i zagranicznych. Wśród nich pojawili się m.in. Kings of Leon, Imagine Dragons, Years & Years, Linkin Park, The Offspring, Queens of the Stone Age, Muse czy Skunk Anansie.

Termin festiwalu

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie miała miejsce w dniach 31 maja – 1 czerwca. Organizatorzy ponownie zapraszają do stolicy na Tor Wyścigowy, który znajduje się na Służewcu.

Bilety na Orange Warsaw Festival 2019

Karnety Early Bird na Orange Warsaw Festival 2019 są dostępne na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia. Bilety można nabyć także za pośrednictwem platformy eBilet.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o