Reaktywacja Nirvany na Cal Jam 18

reaktywacja Nirvany

Podczas festiwalu Cal Jam 18 w Kalifornii doszło do wyjątkowego wydarzenia. Żyjący członkowie legendarnej Nirvany połączyli siły i zagrali wspólnie kilka kultowych piosenek grupy.

Reaktywacja Nirvany na Cal Jam 18

Najpierw Foo Fighters zagrali regularny koncert podczas festiwalu Cal Jam 18. Podczas swojego setu zagrali wszystkie najważniejsze piosenki z Best of You, Learn to Fly, Everlong na czele. Zespół zagrał również cztery utwory z ich ostatniego albumu Concrete and Gold. Ku ogromnej uciesze fanów ekipa Dave’a Grohla na wieczór przygotowała też piosenkę For All The Cows, która bardzo rzadko pojawia się w koncertowych setlistach kapeli. Jednak jak się okazało, to nie był najważniejszy moment występu Foo Fighters, bowiem na bis zespół zaprosił gości specjalnych. Na scenie pojawili się Krist Novoselic oraz Joan Jett i John McCauley, którzy razem z zespołem zagrali sześć utworów z repertuaru legendy muzyki grunge, przez co przez moment reaktywacja Nirvany stała się faktem.

Podczas tego niezapomnianego show, widzowie zgromadzeni pod sceną w kalifornijskim San Bernardino, mogli usłyszeć piosenki zaśpiewane przez Johna McCauley’a i Joan Jett. Sześcioosobowy set Nirvany podzielony równomiernie między McCauleya i Jett. McCauley zaśpiewał utwory Serve the Servants, Scentless Apprentice i In Bloom, by następnie pozwolić Joan Jett przejąć trzy ostatnie utwory – Breed, Smells Like Teen Spirit i All Apologies.

Czym jest Festiwal Cal Jam?

W tym roku odbyła się dopiero druga edycja festiwalu Cal Jam. Pomysłodawcą imprezy jest zespół Foo Fighters, który do udziału zaprasza zaprzyjaźnionych artystów i zespoły. Festiwal odbywa się w USA w San Bernardino w Kalifornii. W zeszłym roku, podczas pierwszej edycji, poza zespołem Dave’a Grohla zagrali m.in. Queens of the Stone Age, Cage The Elephant, Liam Gallagher, The Kills, Japandroids oraz Wolf Alice. W tym roku na scenie zaprezentowali się Iggy Pop, Tenacious D, Billy Idol oraz Anna Von Hausswolff.

Posłuchaj występu Nirvany na Cal Jam 18

 

Serve the Servants

 

Smells Like Teen Spirit 

 

Scentless Apprentice 

 

In Bloom

 

Breed

 

All Apologies

Glastonbury wyprzedane w 35 minut

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o