Nowy projekt muzyczny Erica Claptona

Nowy projekt muzyczny Erica Claptona

Nowy projekt muzyczny Erica Claptona zdecydowanie okazał się zaskoczeniem. Poznaliśmy szczegóły kolejnej płyty artysty, która ukaże się jeszcze w tym roku!

Artysta ogłosił iż wyda swój pierwszy świąteczny album, który nosi nazwę Happy Xmas. Będzie on składał się aż z 14 świątecznych utworów. Znajdziemy na nim m.in. dobrze znane Silent Night, White Christmas, czy też Jingle Bells przy którym dodatkowo w nawiasie widnieje napis: Ku Pamięci Avicii. Płyta ma ujrzeć światło dzienne 12 października 2018 roku. Sam muzyk w wywiadzie dla Billboardu mówił o okolicznościach powstania projektu:

“Miałem w głowie, że te świąteczne piosenki można zrobić z lekkim, błękitnym odcieniem, i zacząłem myśleć, jak grać linie bluesowe pomiędzy wokalami”

Nowy projekt muzyczny Erica Claptona – Happy Xmas

Okładka albumu jest bardzo prosta i dzięki temu przyciąga ona uwagę. Widnieje na niej ręcznie rysowany Eric Clapton przebrany za Świętego Mikołaja:

Nowy projekt muzyczny Erica Claptona
źródło: www.billboard.com
Tracklista Happy Xmas:
 1. White Christmas
 2. Away In A Manger (Once In Royal David’s City)
 3. For Love On Christmas Day
 4. Everyday Will Be Like A Holiday
 5. Christmas Tears
 6. Home For The Holidays
 7. Jingle Bells (In Memory Of Avicii)
 8. Christmas In My Hometown
 9. It’s Christmas
 10. Sentimental Moments
 11. Lonesome Christmas
 12. Silent Night
 13. Merry Christmas Baby
 14. Have Yourself A Merry Little Christmas

Eric Clapton to jeden z najpopularniejszych i najlepszych gitarzystów świata, znany także jako wokalista i kompozytor. Tworzy on głównie utwory w kliamcie blues rocka. Grywał w wielu zespołach muzycznych. Pierwszym słynnym zespołem było The Cream, którego to Clapton był współzałożycielem. Przez różnego rodzaju konflikty doszło niestety do rozpadu grupy. Artysta działał później w takich zespołach jak: Blind Faith i Delaney, Bonnie and Friend oraz Derek and the Dominos. Muzyk po czasie podjął się kariery solowej. Przez lata działalności grał z różnymi osobistościami ze świata muzyki, m.in. Stingiem, Eltonem Johnem, Bobem Dylanem czy też Johnem Lennonem. Ostatnim oficjalnym albumem Claptona jest wydany w 2016 roku I Still Do. Gitarzysta w lipcu tego roku opóblikował również swoją ścieżkę dźwiękową do filmu Life in 12 Bars.

źródło: www.billboard.com; facebook.com/ericclapton