Elton John przeciwko homofobii w internecie

Elton John
fot. materiały prasowe

Elton John udzielił wywiadu Newsnight na temat przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się homofobii w internecie.

Elton John to jedna z tych postaci świata muzyki, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Dzięki swojej wieloletniej karierze, ponad trzydziestu albumach i niezliczonych przebojach jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków na świecie, a inne gwiazdy chcą śpiewać covery jego utworów. Mimo tego, że muzyka jest jego życiem, piosenkarz zdaje sobie sprawę z wielu problemów ówczesnego świata. Jest świadomy również swojej uprzywilejowanej pozycji, która daje mu możliwość dokonania zmiany.

Działalność charytatywna 

Muzyk od wielu jak zajmuje się działalnością charytatywną i już w 1992 roku powołał do życia Elton John AIDS Foundation, która finansuje programy ds. profilaktyki HIV/AIDS, przeciwdziała uprzedzeniom i dyskryminacji wobec ludzi dotkniętych AIDS oraz wspiera ludzi żyjących z ryzykiem zarażenia się wirusem HIV.

Elton John podejmował też realne kroki, mające na celu zwalczenie nietolerancji. W 2005 roku piosenkarz zaapelował do ukraińskich władz o zmiany dotyczące praw człowieka, w tym osób LGBT. Wyraził również chęć spotkania z Władimirem Putinem, aby nagłośnić konieczność poprawy tolerancji w stosunku do orientacji seksualnej osób w Rosji.

Elton John i bojkot mediów społecznościowych

Kilka dni temu w rozmowie z Kiryą Wark z Newsnight, Elton John wypowiedział się na temat braku tolerancji w internecie. Uważa on i tym samym apeluje do firm działających w mediach społecznościowych o wzięcie sprawy w swoje ręce. Muszą one zacząć działać, aby powstrzymać homofobię w internecie. Muzyk mówi też o tym, że sposobem na pobudzenie firm do tego typu działania jest zaprzestanie korzystania tych mediów. Wymieniane tutaj są takie media jak Facebook czy Twitter. Mimo ich wielkości, Elton John podkreśla, że wtedy na pewno zajęli by się tym problemem, ze względu na ogromne straty pieniężne z racji zmniejszonej liczby użytkowników.

Apel w imieniu społeczności LGBTQ+

Elton John zwraca uwagę na to jak wielką skalę obecnie ma znęcanie się nad innymi w internecie i do jak tragicznych skutków może to doprowadzić. Muzyk apeluje bezpośrednio do właścicieli firm działających w social media o podjęcie kroków w celu zwalczenia homofobii i tłumaczy też słuchaczom jak dużej wagi jest to problem.

Wy kontra homofobia

Ze względu na to, że czerwiec to Pride Month, bardzo wiele osób wypowiada się na te tematy. Trzeba jednak pamiętać, że zmiany, których trzeba dokonać to długotrwały proces. Warto w tym miesiącu zastanowić się co my sami możemy zrobić, aby przeciwstawić się homofobii.

Elton John w Polsce!