Jak Eric Clapton zepsuł sobie święta?

Fot: Wikipedia
Święta Bożego Narodzenia zazwyczaj kojarzą się nam z dobrymi oraz ciepłymi wspomnieniami. Czasami niestety nie wszystko jest tak kolorowe jak być powinno. Przekonał się o tym między innymi jeden z najpopularniejszych gitarzystów obecnych czasów. Sprawdźcie jak Eric Clapton zepsuł sobie święta!

Eric Clapton opowiedział niedawno w specjalnym filmie A Clapton Christmas o swoich pierwszych wspomnieniach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Muzyk w rozmowie z  Simonem Climim przedstawił następującą historię:

Pierwsze moje święta, które zapadły mi w pamięci, były dość smutne. Dałem wtedy do zrozumienia mojemu dziadkowi, że na święta chciałbym od niego sterowane autko Triumph TR3. Następnie zrobiłem jedną z najgorszych rzeczy jaką można kiedykolwiek zrobić. Przed świętami zacząłem przeszukiwać cały dom w poszukiwaniu rzeczy, które dostanę pod choinkę.

Jak można się domyśleć młody Eric znalazł autko, ale został przyłapany przez swojego dziadka.  Clapton dodaje też, że

Znalazłem dokładnie to co chciałem znaleźć, ale odebrało mi to radość związaną z tym wszystkim. Byłem po prostu chciwy, ciekawski i wścibski.

Całość świątecznej rozmowy z Ericem znaleźć możecie poniżej:

Nowy album Erica Claptona

Wyżej wspomniany wywiad  przeprowadzony był z okazji promocji najnowszego albumu Erica Claptona. Wydawnictwo o nazwie Happy Xmas ujrzało światło dzienne 12 października 2018 roku i jak można sie domyślić, jego tematem przewodnim są święta Bożego Narodzenia. Na płycie znajdziemy  15 bluesowych coverów piosenek ze świątecznego kanonu (przykładowo Silent Night i Jingle Bells), oraz jedną, nową piosenkę skomponowaną przez Claptona, oraz Simona Climiego. Oprócz Claptona, na płycie usłyszymy jeszcze partie instrumentalne między innymi Doyla Bramhalla, Walta Richmonda i Dirka Powella. Poniżej znajdziecie kompletną rozpiskę utworów, które znajdują się na płycie, oraz okładkę, która zdobi wydawnictwo:

 1. White Christmas
 2. Away in a Manger (Once in Royal David’s City)
 3. For Love on Christmas Day
 4. Everyday Will Be Like a Holiday
 5. Christmas Tears
 6. Home for the Holidays
 7. Jingle Bells
 8. Christmas in My Hometown
 9. It’s Christmas
 10. Sentimental Moments
 11. Lonesome Christmas
 12. Silent Night
 13. Merry Christmas Baby
 14. Have Yourself a Merry Little Christmas
 15. A Little Bit Of Christmas Love
 16. You Always Hurt The One You Love
Okładka najnowszej płyty Erica Claptona
Fot: Amazon