GDZIEKOLWIEK BĘDZIESZ… Wrocław [zapowiedź]

Gdziekolwiek
Gdziekolwiek będziesz... fot. Tomasz Lewandowski
SpeKtakl GDZIEKOLWIEK BĘDZIESZ… inspirowany  jest twórczością Marka Grechuty oraz wędrówką w Boskiej Komedii Dantego Alighieri i  powieści L.Carrolla Alicja po drugiej stronie lustra.

Gdziekolwiek
Gdziekolwiek będziesz… fot. Tomasz Lewandowski

Wrocławskie Centrum Inicjatyw Artystycznych stworzyło wielowymiarowy spektakl. Z jednej strony nawiązuje do świata Dantego Alighieri z etycznym i historycznym porządkiem,z  drugiej zaś do nigdy nie starzejącej się Alicji, która przez swoją uniwersalną historię jest niewyczerpalnym natchnieniem dla małych i dużych widzów oraz twórców. Do tego towarzyszyć nam będzie pełna emocji, wspomnień i wzruszeń muzyka Grechuty. Zapowiada się wybuchowe połączenie – może okazać się ono nieopisaną katastrofą lub niezapomnianym doznaniem.

Gdziekolwiek
Gdziekolwiek będziesz… fot. Tomasz Lewandowski

Spektakle:

13.12.18, godz. 19.00
14.12.18, godz. 20.00
15.12.18, godz. 17.00
Niestety na te terminy już brak biletów.

Urochomiona została rezerwacja miejsc na dodatkowy pokaz spektaklu.
Rezerwacja : cia@cia.wroclaw.pl / 666533665

14.12. 18, godz. 18.30 dodatkowy pokaz spektaklu

 

Gdziekolwiek
Gdziekolwiek będziesz… fot. Tomasz Lewandowski

Twórcy odwołują się do napisu na bramie piekła u Dantego: Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie. Na wrotach do świata wykreowanego w spektaklu, autor inspiruje się zdaniem: Odzyskacie nadzieję, wy, którzy wchodzicie. Stąd też pojawia się w dziele twórczość Marka Grechuty jako (jak opisuje CIA): odzyskanie nadziei dla nas – wykonawców i dla widzów, którzy wraz z nami i Alicją przemierzają krainy piekła po drugiej stronie lustra. Druga strona lustra to przejście do wewnętrznego, alegorycznego i nieuchwytnego, ale pięknego świata. Świata wyobraźni, sztuki, świata wewnątrz nas, gdzie wszystko staje się możliwe, gdzie zawsze możemy się schronić.

 

Gdziekolwiek
Gdziekolwiek będziesz… fot. Tomasz Lewandowski

Reżyseria i choreografia: Ewa Staroń
Opracowanie piosenek: Arnika Dobras
Akompaniament : Kamil Grabowski
Foto: Tomasz Lewandowski