Czy Queen zagra dla Australii?

O ogromnym pożarze w Australii wiedzą niemal wszyscy. Temat ten od jakiegoś czasu nie schodzi z pierwszych stron gazet. Mnóstwo informacji pojawia się także w mediach społecznościowych. Fundacje i gwiazdy nawołują do pomocy, organizują zbiórki czy wydarzenia z których dochód będzie przekazany dla tamtego rejonu świata. O pomoc poproszono także zespół Queen. Czy muzycy podejmą próbę powtórzenia występu z Live Aid?

Fire Fight Australia

Gitarzysta Queen, Bryan May ujawnił, że zespół został poproszony o wzięcie udziału w nadchodzącym koncercie Fire Fight Australia. Wydarzenie to odbędzie się 16 lutego 2020 na stadionie w Sydney i ma trwać 12 godzin. Na koncercie wystąpią  zarówno lokalni muzycy, jak i największe światowe gwiazdy. Dochód zostanie przekazany na pomoc w walce z pożarami na kontynencie. Organizatorzy obiecują, że cały line – up ogłoszą wkrótce.

https://twitter.com/TEGDAINTY/status/1214076952308416512?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1214076952308416512&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.nme.com%2Fnews%2Fmusic%2Fqueen-have-been-asked-to-play-a-live-aid-style-concert-for-victims-of-australias-bushfires-2594659

Czy Queen będzie jedną z gwiazd, która uświetni to wydarzenie? Muzycy mają zaplanowane koncerty w Australii od 13 do 29 lutego, między innymi w Brisbane, Sydney czy Melbourne. Jednak 16 lutego w kalendarzu zespołu nadal widzimy puste miejsce. Bryan May przyznał, że uważnie obserwują całą sytuację i zastanawiają się nad sprawą. Bardzo chcieli by pomóc, ponieważ to, co dzieje się na świecie nie jest im obojętne. Stwierdza również, że nic nie zostaje oficjalnie ogłoszone, ponieważ nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądała za sześć tygodni. Całe wydarzenie ma wzorować się na Live Aid. Gitarzysta Queen dodał, że od pewnego czasu myśleli o zorganizowaniu czegoś na miarę tamtego występu na Wembley.

Live Aid

13 lipca 1985 na stadionie Wembley w Londynie oraz na stadionie JFK w Filadelfii odbyły się równolegle dwa koncerty pod wspólną nazwą Live Aid. Wydarzenie to miało na celu zebranie środków dla ludzi głodujących w Etiopii. Koncerty były jednym z najchętniej oglądanych programów w historii. Na stadionach zagrali najsławniejsi muzycy, między innymi: David Bowie, U2, Madonna, Black Sabbath, Elton John, Dire Straits, a także Queen. Występ tego ostatniego zespołu przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych koncertów w historii rocka. Został on odtworzony także w filmie o wokaliście zespołu.