U2 kończy swoją działalność muzyczną?

U2 zakończy swoją działalność

Fani zespołu bardzo przejęli się ostatnim wyznaniem Bono. Po jego słowach nasuwa się tylko jedno pytanie – czy U2 kończy swoją działalność?

U2 to grupa rockowa pochodząca z Dublina. Na rynku muzycznym działa już ponad 40 lat, bo jej początki sięgają roku 1976. Niezwykle utalentowani muzycy – Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen szybko zyskali sławę i rozgłos. Przez lata działalności nie zwalniali tempa i nieustanie tworzyli oraz koncertowali. Na swoim koncie mają aż 15 albumów studyjnych. Ostatni z nich, fenomenalny Songs of Experience swoją premierę miał w 2017 roku.

Klasyka rocka schodzi ze sceny

Jeszcze niedawno U2 podróżował po Europie ze swoją trasą Experience + Innocence. 13 listopada w Berlinie odbył się ostatni koncert z tournée. To właśnie podczas niego Bono ze sceny powiedział do zgromadzonych:

Byliśmy w drodze od jakiegoś czasu, jakoś 40 lat, a te ostatnie 4 lata były dla nas naprawdę wyjątkowe. Odchodzimy teraz … 

Te słowa wstrząsnęły fanami zespołu i wywołały spore poruszenie na całym świecie. Interpretacji tej wypowiedzi jest wiele. Według niektórych to naprawdę oznacza, że U2 kończy swoją działalność. Inni zaś twierdzą, że odnosi się to jedynie do końca trasy, bo grupa nie ma powodów by zawieszać karierę. Jednakże wszystkie tego typu stwierdzenia to przypuszczenia. Teraz nie pozostało nam nic innego jak tylko czekać na oficjalne informacje od zespołu.