Bass Astral x Igo – It’s Dark Tour [zapowiedź]

Bass Astral x Igo - It's Dark Tour
fot. Natalia Nazar

Jesienią 2019 roku Bass Astral x Igo wyruszą w It’s Dark Tour. Duet zapowiada jeszcze większą dawkę wrażeń niż w trakcie wiosennej trasy. Przekonamy się, czy to w ogóle możliwe.

Jesienią tego roku Bass Astral x Igo wyruszą w It’s Dark Tour. Po wyprzedanej wiosennej trasie, możemy spodziewać się kolejnego rewelacyjnego tournee w Polsce, które ma przynieść jeszcze mocniejsze wrażenia. Panowie zagrają w ośmiu miastach od października do końca listopada. Duet będzie promował nadchodzący trzeci krążek, dzięki czemu usłyszymy nowe utwory. W trakcie koncertów nie zabraknie emocji i całej gamy niespodzianek.

Bass Astral x Igo – It’s Dark Tour

Bilety na zapowiedziane koncerty trafią do sprzedaży 4 września! Będą dostępne na stronie: bassastralxigo.empikbilety.pl

Elektroniczny duet Bass Astral x Igo

W skład duetu wchodzą producent Kuba Tracz (Bass Astral) oraz wokalista Igor Walaszek (Igo). Swoje pierwsze kroki na scenie stawiali grając w rockowym zespole Clock Machine, którego Igor dalej jest wokalistą. Ponieważ wcześniej nie zajmowali się muzyką elektroniczną, to, co tworzą, odbiega od mód i trendów, jakie panują w tej stylistyce. Dodatkowo wnoczą całkowicie inne rozwiązania. Do tej pory nagrali dwie płyty: Discobolus i Orell. Obecnie pracują nad trzecim krążkiem. Zagrali koncerty na największych festiwalach w Polsce – Open’er, Audioriver, Krakow Live Festival, OFF Festival czy Męskie Granie.

Wiosną 2019 roku wypełnili po brzegi największe hale koncertowe w Polsce. Mogą się również pochwalić wyjątkowymi koncertami w ramach Bass Astral x Igo Orchestra, podczas których towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja dęta oraz sekcja rytmiczna. Koncerty duetu są przeżyciem metafizycznym, pełnym tańca i improwizacji, a wokal Igora idealnie wypełnia przestrzeń muzyczną stworzoną przez Bassa Astrala. W tym roku Igor został twarzą Męskiego Grania i wraz z Katarzyną Nosowską, Krzysztofem Zalewskim i Tomaszem Organkiem śpiewa tegoroczny hymn.

fot. facebook.com/BassAstralxIgo