Męskie Granie 2019 – premiera hymnu!

Hymn Męskiego Grania 2019
fot. Asia Babiel

Męskie Granie 2019 coraz bliżej, a atmosfera oczekiwania podgrzana jest jeszcze bardziej! W czwartek, 30 maja, poznaliśmy najnowszy hymn, który będzie promował tegoroczną edycję i którego nie zabraknie na każdym koncercie w siedmiu miastach Polski.

Dzisiaj po raz pierwszy usłyszeliśmy hymn Męskiego Grania 2019, w który wraz z teledyskiem pojawił się na YouTube. Jest to utwór Sobie i Wam, w którym śpiewają Kasia Nosowska, Krzysztof Zalewski, Igor Walaszek i Tomasz Organek. To właśnie oni staną na czele orkiestry! W teledysku pojawiają się jeszcze Monika Brodka, Wojciech Waglewski i Smolik. Wielce prawdopodobne, że tych artystów także zobaczymy w czasie trasy koncertowej.

Hymn Męskiego Grania 2019

Kto zagra?

Do tej pory ogłoszone zostały młode zespoły, które zostały wybrane w konkursie Męskie Granie Young. Wschodzące gwiazdy miały w ten sposób szansę na pokazanie się szerszej publiczności oraz jury, w którego składzie znaleźli się Tomasz Organek i Piotr Stelmach. To oni wybrali 20 najlepszych zespołów, na które następnie głosowali już internauci. Nagrodą był występ na trasie Męskie Granie 2019. Na różnych koncertach pojawią się: Bibobit, Robert Cichy, Diuna, Nietrzask, Runforrest, Marta Zalewska i Żurkowski. Na kolejne ogłoszenia zespołów musimy jeszcze poczekać.

Pełna trasa Męskiego Grania 2019

Koncerty 10. edycji odbędą się w siedmiu miastach. Pierwszym gospodarzem będzie Poznań, gdzie koncert będzie miał miejsce 13 lipca. Trasa tradycyjnie zakończy się w Żywcu w Amfiteatrze pod Grojcem – 24 sierpnia.

13 lipca – Poznań, Cytadela
20 lipca – Kraków, Muzeum Lotnictwa
27 lipca – Gdynia, Park Kolibki
3 sierpnia – Wrocław, Partynice
10 sierpnia – Katowice, Strefa Kultury
17 sierpnia – Warszawa, Służewiec
24 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem
Każdego roku Męskie Granie przyciąga uwagę fanów muzyki z całej Polski. A to za sprawą niebanalnych artystów, którzy pojawiają się na scenach. Niewątpliwie jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju. Wśród artystów, którzy już zagrali na Męskim Graniu znajdziemy Dawida Podsiadło, Organka, BOKKĘ, Comę, Natalię Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Wojciecha Waglewskiego, Brodkę, Katarzynę Nosowską, O.S.T.R. czy Marię Peszek. Tegoroczna edycja będzie już dziesiątą w historii, co zwiastuje niespodzianki i wyjątkowe muzyczne atrakcje.